| Fuxy a întrebat:

Voi la ce va ganditi cand ascultati muzica? Adica ma refer la faptul ca vreti sa ascultati muzica asa pur si simplu, dar nu aveti nici o stare. Ce va trece prin cap in momentul acela?

Răspuns Câştigător
| crisS a răspuns:

Pai unele melodii imi amintesc de o persoana anume si ma gandesc la toate momentele faine cu aceA persoana happy iar altadata cand nuam chef de memories incerc sa traduc versurile melodiilor*( majoritatea melodiilor pe care le asc sunt in engleza deci...)

3 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Ma bucur de melodie, in unele versuri ma pot regasii sau pur si simplu imi place cum suna coloana sonora chiar daca versurile nu ma reprezinta si nu-mi inspira nimic.

auran
| auran a răspuns:

Depinde de melodie, de ritmul acesteia, de versurile ei; ma binedispune sau dimpotriva, in general muzica ma relaxeaza!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu ascult pur si simplu... Am obiceiul sa ma pierd in versuri... Se intampla uneori sa ma regasesc in ele... Sa ma gandesc la o anumita persoana si sa simt ceea ce spune cel care canta... Sau pur si simplu ma pierd in ele... Una dintre piesele in care ma pierd este 2012 de la Scooby feat Vescan http://www.youtube.com/watch?v=HA-YcFh0oL8
Nu ma reprezinta... dar ma face sa ma gandesc... sa ma transpun in lumea lor...