| Mariuta_7846 a întrebat:

Vreau sa aflu mai mult despre Justin Bieber?

Răspuns Câştigător
| MyWorld a răspuns:

Www.justinbieberofficialfans.blogspot.com
asta-i blogu facut de mine... saptamana asta pun pe el inca 2 melodii... niste filmulete cu el si biografia lui ca am cumparat cartea de curand si tocmai am terminato de citit in engleza.deci saptamana asta fii cu ochii pe blog caci vei afla tot ce vrei de acolo, poti vizita si site-ul lui http://www.justinbiebermusic.com/default.aspx

14 răspunsuri:
| DouaPuncteIcs a răspuns:

Ia id steffanutza18 eu stiu totul despre elhappylaughing:X app sa nu crezi ca am 18 ani...am 12happywinking

| RoxyRoxy_5250 a răspuns:

S-a postat pe youtobe cantand piesele lui usher, michael jackson etc... a fost descoperit de scooter Braun dupa care a colaborat cu managerul lui usher.are 16 ani e nascut pe 1 martie 1994, ii plac culorile mov si albadtru.primul sarut la avut la 13 ani cu o fata de 17 ani. locueste in atlanta, georgia cu mama lui pattie bieber

| RoxyRoxy_5250 a răspuns:

Sall daca ai id bagami te rog adresa :roxana_popa17 as vrea sa te intreb ceva daca se poate.ms mult:*

Răspuns utilizator avertizat
| Miruuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Chiar vreeeeeibatting eyelashes?
Probabil vroia sa fie un *punct* in locul semnului de intrebare laughing
App. da un search pe Googlewinking

| 2Names a răspuns:

Si eu am vrut sa aflu... WIKIPEDIA sau chiar de pe Facebook cautand Justin Bieber sau de ce nu pe Twitter. Daca esti fan adauga-ma la prieteni.

| xK74l1nx a răspuns:

Www.chestiijb.webs.com intra aicea este un site numai desprea JB Pui orice intrebare iar noi iti vom raspunde imediat.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Justin_Bieber

Justin Drew Bieber (n. 1 martie 1994) este un cântăreț de muzică pop/R&B de origine canadiană.

Și-a început cariera profesională pe Youtube, unde a fost descoperit de Scooter Braun, care mai târziu i-a devenit manager. Braun a aranjat ca Justin să-l întâlnească pe Usher la Atlanta, Georgia, ceea ce a rezultat în semnarea unui contract cu casa de discuri Island Records. Acesta a declarat ca rappul este viata lui dar inca nu poate sa cante.

Prima parte a albumului sau 'My World a debutat pe locul 6 în U. S Billboard Hot 200 și pe locul 1 în Canadian Albums Chart.

În mai puțin de o lună de la lansare, albumul a fost certificat cu platină în Canada și în mai puțin de două luni de la lansare, a fost certificat cu platină în SUA.

Bieber este singurul artist care are toate cântecele de pe un album în topul U. S Hot 100.

Bieber a fost numit cel mai mare star din 2009 de J-14, noul-venit al anului de MuchMusic, a fost listat de Celebuzz în topul 10 al vedetelor de pe Youtube și a fost votat pe locul 5 în topul celor mai bune exemple ale anului 2009 de AOL's JSYK. Noul sau single "baby" alaturi de Ludacris reprezinta cel mai mare hit al sau, plasându-se pe locul 5 in SUA și pe locul 3 in Canada. Cântecul ocupa poziții fruntașe și în Noua Zeelandă, Australia și Europa. Bieber a colaborat și cu Sean Kingston pentru melodia "Eenie meenie". Cea de-a doua parte a albumului My World a fost lansată pe 23 martie 2010 și a obținut locul 1 în Billboard 200. La vârsta de 16 ani, Bieber este cel mai tânăr artist solo din istorie care are un album pe locul 1 în Billboard 200, după albumul lui Stevie Wonder din 1963.

Viața și cariera

În 2007, Justin a început să-și posteze propriile videoclipuri pe YouTube, cântând melodiile lui Usher, Chris Brown, Stevie Wonder, Ne-Yo, etc. Scooter Braun l-a descoperit și l-a trimis în Atlanta, Georgia unde îl cunoaște pe cântărețul R&B Usher. O săptămână mai târziu, Bieber se bucură de privilegiul de a cânta pentru Usher care este interesat de acesta și îi oferă o audiție cu Antonio L. A. Reid de la Island Records.

A semnat contractul cu Island records în octombrie 2008.

Justin Timberlake a dorit să colaboreze cu el, dar acesta în cele din urmă a încheiat contractul cu Usher.

Bieber și mama sa, Pattie Malette, s-au mutat în Atlanta, Georgia, unde locuiesc Braun și Usher. Justin Bieber a lansat primul sau album intitulat,, My World" in 17 noiembrie 2009.

Piesele sunt următoarele:
One time
Favorite Girl
Down to Earth
Bigger
One Less Lonley Girl
First Dance
Love Me

Pe data de 23 martie 2010 el a lansat albumul My Word 2. 0.

Piesele sunt urmatoarele
Somebody To Love Remix feat Usher
That Should Be Me
Never Let You Go
Up
Eenie Meenie feat Sean Kingston
Overboard feat Jessica Jarrell
Runaway Love
U Smile
Stuck In The Moment
Pick Me
Baby

Justin Bieber a inregistrat melodia "Never Say Never feat Jaden Smith" pentrul filmul "The Karate Kid"

Melodiile care nu sunt incluse in niciunul dintre albume sunt urmatoarele
Common Denoinator
Kiss and Tell
Rich Girl feat Soulja Boy
Where Are You Now

Justin Bieber isi indreapta atentia catre actorie. Acesta a castigat un rol in serialul CSI : Crime Scene Investigation, anunta postul de televiziune CBS. Bieber va interpreta personajul unui pusti care este constrans sa ia o decizie extrem de importanta in ceea ce-l priveste pe singurul sau frate.

Cantaretul pop va aparea prima oara in sezonul CSI din septembrie, urmand sa-si mai faca si alte aparatii pe parcursul anului, pana la epuizarea scenariului.

Producatorii serialului au fost cei care l-au contactat pe Justin, atrasi fiind de succesul pe care l-a inregistrat artistul cu cele 250 de milioane de vizualizari pe YouTube ale videoclipului „Baby."

„Ne-ar placea sa credem ca fenomenul CSI-ului a avut acelasi impact asupra culturii populare (n.r. asemenea pieselor lui Justin). Posibilitatea de a aduce impreuna cele doua performante reprezinta o atractie deosebita pentru audienta", au declarat producatorii CSI intr-un comunicat de presa.[necesită citare] Aparitia lui Justin Bieber este programata sa fie difuzata pe 23 septembrie

12 septembrie 2010 castiga premiul "Best new artist" (cel mai bun nou artist) la Video Music Awards 2010 in Los Angeles. Tot aici are sansa de a filma noul lui videoclip pentru piesa "U smile" din cel de-al doilea sau album. Colaboreaza cu Kanye West si Raekwon pentru piesa "Runaway Love".

O competitoare nu tocmai pe masura este Lady Gaga cu care se întrece, nu numai in topuri, ci si pe facebook, twitter si youtube. In timp ce pe twitter Justin este "Regele", pe facebook si, mai nou pe youtube, domină Gaga. Conduceerea pe youtube a câstigat-o Gaga in Octombie 2010 cand a ajuns la 1 mld de vizualizari, spre deosebire de JB care va ajunge la 1 mld, poatein luna noiembrie.

Apare si Videoclipul piesei "U smile" in luna octombrie, filmat in LA. Aici este surprins bieber ca se îndragosteste de o fană, se intalnesc si de simt bine impreuna. filmarile au fost realizate intr-un teatru din oras. un video exceptional - merita vazut.

Tot in luna Octombrie Justin a dat spre vanzare prima sa carte scrisa de el: „Justin Bieber – First Step 2 Forever: My Story.". Aici este povestita toata viata sa, cu bune si cu rele, iar la aparitie, cartea s-a situat printre cele mai vandute carti din lume. Dupa aceasta Justin lucreaza si la un film despre viata lui care se va numi "Never say Never" și care va aparea de Sfantul valentin in 2011. Acesta va contine imagini din spectacolele din "My world tour" - turneul de pomovare în America de Nord a albumului "My world 2. 0". Pana acum a apraut doar trailer-ul acestuia.

6 Noiembrie 2010 - dupa ce la VMA Justin a beneficiat doar de un premiu, la European Music Awards a mai castigat 2: "best male singer" (cel mai bun cantaret din lume) si "best push act". De asemenea la EMA el a avut onoarea sa fie gazdă digitală. In timpul show-ului, dat live pe mtv.ro, el comunica pe twitter cu fanii lui si nu numai.

Sper că te-am ajutat!:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce pot sa spun ca e un cantaret extraordinar si foarte frumos imi plac mai ales ochisorii aia draguti

| 2puncteics a răspuns:

Justin Bieber (n. 1 martie 1994) este un cântăreț de muzică pop/R&B de origine canadiană.

Și-a început cariera profesională pe Youtube, unde a fost descoperit de Scooter Braun, care mai târziu i-a devenit manager. Braun a aranjat ca Justin să-l întâlnească pe Usher la Atlanta, Georgia, ceea ce a rezultat în semnarea unui contract cu casa de discuri Island Records. Acesta a declarat ca rappul este viata lui dar inca nu poate sa cante.

Prima parte a albumului sau 'My World a debutat pe locul 6 în U. S Billboard Hot 200 și pe locul 1 în Canadian Albums Chart.

În mai puțin de o lună de la lansare, albumul a fost certificat cu platină în Canada și în mai puțin de două luni de la lansare, a fost certificat cu platină în SUA.

Bieber este singurul artist care are toate cântecele de pe un album în topul U. S Hot 100.

Bieber a fost numit cel mai mare star din 2009 de J-14, noul-venit al anului de MuchMusic, a fost listat de Celebuzz în topul 10 al vedetelor de pe Youtube și a fost votat pe locul 5 în topul celor mai bune exemple ale anului 2009 de AOL's JSYK. Noul sau single "baby" alaturi de Ludacris reprezinta cel mai mare hit al sau, plasându-se pe locul 5 in SUA și pe locul 3 in Canada. Cântecul ocupa poziții fruntașe și în Noua Zeelandă, Australia și Europa. Bieber a colaborat și cu Sean Kingston pentru melodia "Eenie meenie". Cea de-a doua parte a albumului My World a fost lansată pe 23 martie 2010 și a obținut locul 1 în Billboard 200. La vârsta de 16 ani, Bieber este cel mai tânăr artist solo din istorie care are un album pe locul 1 în Billboard 200, după albumul lui Stevie Wonder din 1963.

[modifică] Viața și cariera
În 2007, Justin a început să-și posteze propriile videoclipuri pe YouTube, cântând melodiile lui Usher, Chris Brown, Stevie Wonder, Ne-Yo, etc. Scooter Braun l-a descoperit și l-a trimis în Atlanta, Georgia unde îl cunoaște pe cântărețul R&B Usher. O săptămână mai târziu, Bieber se bucură de privilegiul de a cânta pentru Usher care este interesat de acesta și îi oferă o audiție cu Antonio L. A. Reid de la Island Records.

A semnat contractul cu Island records în octombrie 2008.

Justin Timberlake a dorit să colaboreze cu el, dar acesta în cele din urmă a încheiat contractul cu Usher.

Bieber și mama sa, Pattie Malette, s-au mutat în Atlanta, Georgia, unde locuiesc Braun și Usher. Justin Bieber a lansat primul sau album intitulat,, My World" in 17 noiembrie 2009.

Piesele sunt următoarele:

One time
Favorite Girl
Down to Earth
Bigger
One Less Lonley Girl
First Dance
Love Me

Pe data de 23 martie 2010 el a lansat albumul My Word 2. 0.

Piesele sunt urmatoarele

Somebody To Love Remix feat Usher
That Should Be Me
Never Let You Go
Up
Eenie Meenie feat Sean Kingston
Overboard feat Jessica Jarrell
Runaway Love
U Smile
Stuck In The Moment
Pick Me
Baby
Justin Bieber a inregistrat melodia "Never Say Never feat Jaden Smith" pentrul filmul "The Karate Kid"

Melodiile care nu sunt incluse in niciunul dintre albume sunt urmatoarele

Common Denoinator
Kiss and Tell
Rich Girl feat Soulja Boy
Where Are You Now
Justin Bieber isi indreapta atentia catre actorie. Acesta a castigat un rol in serialul CSI : Crime Scene Investigation, anunta postul de televiziune CBS. Bieber va interpreta personajul unui pusti care este constrans sa ia o decizie extrem de importanta in ceea ce-l priveste pe singurul sau frate.

Cantaretul pop va aparea prima oara in sezonul CSI din septembrie, urmand sa-si mai faca si alte aparatii pe parcursul anului, pana la epuizarea scenariului.

Producatorii serialului au fost cei care l-au contactat pe Justin, atrasi fiind de succesul pe care l-a inregistrat artistul cu cele 250 de milioane de vizualizari pe YouTube ale videoclipului „Baby."

„Ne-ar placea sa credem ca fenomenul CSI-ului a avut acelasi impact asupra culturii populare (n.r. asemenea pieselor lui Justin). Posibilitatea de a aduce impreuna cele doua performante reprezinta o atractie deosebita pentru audienta", au declarat producatorii CSI intr-un comunicat de presa.[necesită citare] Aparitia lui Justin Bieber este programata sa fie difuzata pe 23 septembrie

12 septembrie 2010 castiga premiul "Best new artist" (cel mai bun nou artist) la Video Music Awards 2010 in Los Angeles. Tot aici are sansa de a filma noul lui videoclip pentru piesa "U smile" din cel de-al doilea sau album. Colaboreaza cu Kanye West si Raekwon pentru piesa "Runaway Love".

O competitoare nu tocmai pe masura este Lady Gaga cu care se întrece, nu numai in topuri, ci si pe facebook, twitter si youtube. In timp ce pe twitter Justin este "Regele", pe facebook si, mai nou pe youtube, domină Gaga. Conduceerea pe youtube a câstigat-o Gaga in Octombie 2010 cand a ajuns la 1 mld de vizualizari, spre deosebire de JB care va ajunge la 1 mld, poatein luna noiembrie.

Apare si Videoclipul piesei "U smile" in luna octombrie, filmat in LA. Aici este surprins bieber ca se îndragosteste de o fană, se intalnesc si de simt bine impreuna. filmarile au fost realizate intr-un teatru din oras. un video exceptional - merita vazut.

Tot in luna Octombrie Justin a dat spre vanzare prima sa carte scrisa de el: „Justin Bieber – First Step 2 Forever: My Story.". Aici este povestita toata viata sa, cu bune si cu rele, iar la aparitie, cartea s-a situat printre cele mai vandute carti din lume. Dupa aceasta Justin lucreaza si la un film despre viata lui care se va numi "Never say Never" și care va aparea de Sfantul valentin in 2011. Acesta va contine imagini din spectacolele din "My world tour" - turneul de pomovare în America de Nord a albumului "My world 2. 0". Pana acum a apraut doar trailer-ul acestuia.

6 Noiembrie 2010 - dupa ce la VMA Justin a beneficiat doar de un premiu, la European Music Awards a mai castigat 2: "best male singer" (cel mai bun cantaret din lume) si "best push act". De asemenea la EMA el a avut onoarea sa fie gazdă digitală. In timpul show-ului, dat live pe mtv.ro, el comunica pe twitter cu fanii lui si nu numai

| 2puncteics a răspuns:

Sper ca te-am ajutat!

Pa, pa! Numai bine.

| Mariuta_7846 explică:

Apropo, vlad eu nu sunt din romina.