| Drifterx500 a întrebat:

Vreau sa cumpar casti super bass dar nu-mi dau seama de care sa iau si in cat decibeli...precizez ca am deficienta de auz si imi doresc sa aud cu bass mare si claritate mult mai bine.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am deficienta de auz si imi doresc sa aud cu bass mare"

cool, poate surzești cu totul!

| korina99 a răspuns:

Ai grija ca: "Limita inferioară a celor mai scăzute presiuni acustice percepute de urechea umană este 0 dB, iar orice sunet peste 130 dB va cauza dureri."

https://www.qtransform.com/ro/transforma/sunet/transforma-din-decibel.php