| RAZVPS a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o chitara acustica sa invat sa cant. Un prieten are una Johnson putin folosita, corzi metalice. Imi poate spune cineva cate ceva despre firma aceasta? Cam cat costa?
El imi cere 100 ron, e ok pretul? Sa o cumpar?(Precizez ca are o coarda lipsa)
Multumesc Anticipat

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

Un pachet de corzi de 20-30 de lei (desigur, gasesti si la 10 lei, si la 100), iar acordor nu inteleg de ce ar cumpara. Exista aplicatie de acordor pe PC/laptop/telefon/tableta, exista ureche. Cel mai neinspirat cadou pe care l-am primit a fost un acordor, sincer.

1 răspuns:
| DorinSkt a răspuns:

Salut!
Are o coarda lipsa de aici rezulta ca trebuie sa le schimbi pe toate, iar 100 de lei este un pret simbolic, deci nu este mult atata timp cat este acustica, te va mai costa inca pe atat pentru acordor si corzi. Bafta la invatat!

| Thunderstruck a răspuns (pentru DorinSkt):

Un pachet de corzi de 20-30 de lei (desigur, gasesti si la 10 lei, si la 100), iar acordor nu inteleg de ce ar cumpara. Exista aplicatie de acordor pe PC/laptop/telefon/tableta, exista ureche. Cel mai neinspirat cadou pe care l-am primit a fost un acordor, sincer.