| mary010 a întrebat:

Vreau sa incep niste cursuri de chitara si sa-mi cumpar una.Prroblema este ca nu am voce si cred ca nici ureche muzicala dar imi place foarte mult sa cant. Ce-mi recomandati sa fac? Sa-mi cumpar o chitara si sa incep cursuri?

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

"Problema este ca nu am voce si cred ca nici ureche muzicala dar imi place foarte mult sa cant" - asta poate fi un cosmar pentru cei din jurul taulaughing Nu ai nimic de pierdut daca incerci sa inveti chitara. Dar nu pleca de la premisa ca n-ai talent, daca iti place, inseamna ca trebuie doar un pic cultivat, abia atunci vei sti daca ai sau nu.

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Daca este adevarat ca n-ai ureche muzicala, nu vei realiza mare lucru, doar niste zdranganeli.roga un profesor de muzica sa te testeze.

| mary010 explică:

Ce amuzant de abia astept sa ii stresez un pic laughing glumeam. o sa imi cumpar una si o sa iau niste cursuri, poate nu ma da profesorul afara. o sa imi dau silenta. sa invat si sa vedem ce iese. Multumesc de raspunsuri :*