| XLordy_Denis_1995 a întrebat:

Vreau sa ma apuc sa cant la chitara acustica, pentru ca am vazut la multi altii si mi-a placut, iar acum vreau sa incerc chiar eu sa imi incant urechile cu armoniile corzilor. Bugetul este de 350 lei.Eu am ales doua chitare si anume:
http://www.soundcreation.ro/......d4602.html
sau
http://www.soundcreation.ro/......15884.html

Vreau sa imi spuneti care este mai buna pentru incepatori ca mine si de ce.

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

Depinde de chitara. Eu am 2 ibanezuri acasa, electrice, sunt partial multumit de ele. Vorbind de acustice, n-as cumpara niciodata un ibanez, pur si simplu n-ar avea sens cand am atatea brand-uri renumite la preturi decente. In bugetul ala as merge ori pe aria aceea (sau modelul ei superior, 20-ul), sauuu pe asta http://guitarshop.ro/chitara-acustica-epiphone-dr-100_p860.html

8 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Ambele-s lemne de foc, dar poti invata pe orice. Dintre cele 2, squier-ul e mai bun (nu e fender si nici n-o sa fie vreodata). E mai buna din simplul motiv ca nu-i romaneasca.

| XLordy_Denis_1995 explică (pentru Thunderstruck):

Vreau sa incep cu una mai ieftina deoarece nu stiu sigur daca aceasta pasiune se va lipi de mine.Deci decat sa dau 1000lei pe ceva profesional si sa aflu ca habar n-am sa cant cea mai banala melodie, mai bine imi iau una ieftina. Daca o sa invat sa cant destul de bine o sa iau una mai buna, dar deocamdata vreau doar sa incep aceasta activitate drept hobby. Sper ca nu am fost rautacios prin raspunsul acesta.

| XLordy_Denis_1995 explică (pentru Thunderstruck):

Totusi am vazut ca i-ai recomandat unei fete chitara asta http://mcmusic.ro/chitare/acustice/aria-afn-15-chitara-acustica-afn-15.html Este mai buna ca Squier-ul?

| Thunderstruck a răspuns (pentru XLordy_Denis_1995):

Eu as merge mai degraba pe Aria decat pe squier, am mai multa incredere in ei. E gresit sa fie frica sa-ti iei o chitara buna pentru ca poate nu iese nimic. Daca tie iti place foarte mult sa canti si nu esti un pesimist, clar o sa te tii. La inceput niciodata nu iese nimic, pana am invatat eu sa cant 3 note mi-a luat 1 saptamana (eram cam retardat ce-i dreptlaughing ).

| XLordy_Denis_1995 explică (pentru Thunderstruck):

Chitarele de la Ibanez sunt bune? Am gasit acest pachet:http://mcmusic.ro/......jp-nt.html
Se merita?

Daca nu imi poti da niste sugestii in 350-400 lei? Multumesc anticipat.

| Thunderstruck a răspuns (pentru XLordy_Denis_1995):

Depinde de chitara. Eu am 2 ibanezuri acasa, electrice, sunt partial multumit de ele. Vorbind de acustice, n-as cumpara niciodata un ibanez, pur si simplu n-ar avea sens cand am atatea brand-uri renumite la preturi decente. In bugetul ala as merge ori pe aria aceea (sau modelul ei superior, 20-ul), sauuu pe asta http://guitarshop.ro/chitara-acustica-epiphone-dr-100_p860.html

| rapp2020 a răspuns:

Http://www.soundcreation.ro/......15884.html asta e mai buna.o sa-ti fie usor sa inveti cu ea

| XLordy_Denis_1995 explică (pentru rapp2020):

Pai totusi, depinde de mine daca invat repede, usor.Zi-mi un avantaj al chitarii fender fata de cea reghin.

| Duucu a răspuns:

A doua...
Dar nu merita, mai strange bani.