| golliwogg a întrebat:

Vreau sa-mi fac o trupa...am cateva partituri, sunt la o scoala de muzica, stiu sa cant foarte bine la clapa(pian) dar vreau ceva sfaturi... A, si imi mai trebuie si membrii.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CoolGirlMary a răspuns:

Fundita?

5 răspunsuri:
| CoolGirlMary a răspuns:

Membrii pot sa fie cei mai buni prieteni ai tai.2 bassisti(citaristi), un / o cantaret / cantareata si un tobosar.
Sfaturi:
1. Scrie partiturile cu prietenii tai
2. Distrativa atunci cand le compuneti
3. Alegeti-va genul preferat de muzica ( pop or rock or dance )

| Cristi_4173 a răspuns:

Pune si tu informatii despre ce gen de muzica ti-ai dori sa canti cu viitoarea trupa.

| golliwogg explică:

@DemiLovatoLove dap! fundita

| golliwogg explică:

@Cristi pai...as vrea o trupa de rock, punk...

| flavix99 a răspuns:

Pai in primul rand
1.iti trebuie un chitarist tobosar bassist vocalist
2.cantecele trebuie sa exprime:distractie, tristete (in unele cazuri)
3.numele trebuie sa fie foarte foarte cool