| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb daca nu vi s-a intamplat sa ascultati mult timp melodii rock din genul black metal, death metal, hard metal si sa simtiti nevoia de niste melodii mai calme, mai usor de digerat ca sa zic asa?

7 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Cateodata pot sa ascult black si death incontinuu,dar, de multe ori, am nevoie de ceva mai linistit si ascult niste alternativ.Nu ai cum sa asculti doar anumite genuri de rock,majoritatea asculta de toate.Dar,totusi, exista trupe usor de digerat melodic death metal, si nu prea am cum sa ma satur de genul asta.Sunt si unii pe care black-ul ii calmeaza.(aici ma includ si eu)

| LastChance a răspuns:

Nu mi se pare nimic mai uşor de digerat decât black metalul. Pentru mine e muzică clasică.

| Aiicha a răspuns:

Eu alternez cu rock acustic:X

| TheDarkEmpire a răspuns:

Da, intotdeauna fac schimb intre ele. Uneori extreme metal, si alteori rock clasic.

| IMC90 a răspuns:

Da, se mai intampla. Dar le mai alternezi. De exemplu te poti orienta spre muzica rock mai veche, gen Led Zeppelin, care nu este neaparat ''heavy'' si care te relaxeaza. Sau din contra, pe ceva mai ''dur'' daca te-ai plictisit big grin

De exemplu, momentan ascult gothic si chiar imi place. Eu la baza fiind cu trash metall si heavy metall.

| zentarim a răspuns:

Am nevoie sa ascult rock mai calm, da, dar nu mai usor de digerat, e o diferenta! laughing Cynic - Cosmos (cunoscatorii stiu de ce)

| OnlyBlack a răspuns:

Mie sincer mi s-a intamplat asta, deoarece ascultam mult heavy metal si pur si simplu dupa un timp am simtit nevoia sa ascult ceva mai linistit precum rock clasic!winkingwinking