| Zuzy_5165 a întrebat:

Vreau si eu o poezi despre o zi de nastere! Cine imi zice primul primeste fundita:X:X!

Răspuns Câştigător
| Monica_7453 a răspuns:

Cand orologiul noptii va limita hotarul
Si cu batai scurte va mai trece un an
In cinstea tineretii vom ridica paharul,
Urandu-ti: sanatate si un sincer
LA MULTI ANI!

Iti doresc o ora de liniste, o zi de pace, o saptamana de bucurii, o luna de impliniri, un an de sanatate, un veac plin cu bani si un traditional "LA MULTI ANI"

2 răspunsuri:
| Carla12 a răspuns:

Sa cresti mare si cuminte,/ Multi ani de-acu-nainte,/ S-ai parte de fericire/ Sanatate si iubire,/ De tot ce-i mai bun in lume/ De la mine ganduri bune,/ S-ajungi 100 de ani/ Mult noroc si La Multi Ani [am primit'o de ziua mea de la cea mai bna prietena] Funda?;;] Pls

| Zuzy_5165 explică:

Carla12 sa sty ca si poezia ta mi-a placut foarte mult numai ca ea a fost primahappy!