| iullya07 a întrebat:

Buna,am si eu nevoie de putin ajutor.
sunt o mamica,singura,de baietel, acesta are varsta de un anisor si 2luni... ocupatia mea este sa am grija de el si sa ma ocup de casa,ce alte activitati imi sugerati,,,nu stiu recreative,de dezvoltare,distractive,orice,poate si ceva pentru mamica big grin ceva care sa ma motiveze deoarece cam sunt cu moralul la pamant, pentru ca dupa ce m.am despartit de tatal lui David am incercat sa imi refac viata doar ca am cam dat.o in bara din nou si acesta din urma ca si primul a fost un dobitoc.,. astept cat mai multe ideii
mc :*

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca de exemplu sa inveti o limba straina sau un limbaj de programare. Te vor ajuta din multe puncte de vedere: sa-ti folosesti mintea astfel incat sa nu lancezesti, sa inveti lucruri noi care sa te faca mandar de tine, sa-ti gasesti in viitor un job mai bun, sa cunosti oameni interesanti. sa stii ca dupa o relatie esuata ai nevoie de minim 2-3 ani de pauza de a relatii, pentru a-ti reveni. daca te grabesti si agati orice barbat iti iese in cale fara a fi pregatita, o sa ai parte mereu de esecuri si nu vei ajunge niciodata sa fii pregatita pentru o relatie de calitate.

| Adry05 a răspuns:

In general statul in aer liber iti face bine. happy Profita de timpul liber si iesi cat mai mult cu cel mic in parc. Acolo poti incerca sa intri in vorba cu alte mamici si sa-ti faci prietene. Socializarea este foarte buna in aceste momente.
Citeste mult, priveste un serial cat cel mic doarme sau se joaca. Fa-i orice iti face placere. Gaseste timp si pentru tine din cand in cand lasandu-l pe cel mic cu parintii tai si petrece-ti ziua cu prietenele sau relaxandu-te acasa cu o baie cu spuma, lumanari, lotiuni de corp etc. happy
Sper sa-ti revi si multa sanatate amandurora! happy

| katy a răspuns:

Cautati-ma in privat.va pot ajuta cu niste job-uri online sau daca va intereseaza, un proiect de talie internationala, la care inainte sa activati, parcurgeti 12 lectii motivationale, foarte interesante, care cu siguranta va ajuta

| Nitunitu a răspuns:

Desi pare greu ai nevoie de o ora pe zi doar pentru tine. Lasa barbatii momentan ca si relatie. Ai nevoie de oameni cu care poti comunica. Ca si barbat cel mai bun este tatal copilului, cand i-o veni mintea la cap daca va puteti impaca.

Activitati... O ora pe zi lzsa copilul in grija mamei tale daca se poate si iesi si plimbate prin magazine, prin parcuri. Cu timpul vei intalni si oameni cu care ai ce vorbi.

Cel mai important, nu te descarca pe copil pentru ca te-a parasit sotul, micutul nu are nici o vina.

Ai grija de puiutul tau si de tine.

| cristianela a răspuns:

Buna. Sotia mea cand statea cu bebe mic si-a luat carti de colorat pentru adulti, ajuta foarte mult la stress, la moral si iti ofera o activitate creativa si ieftina http://bit.ly/1NFIuuD

| TPUstaff a răspuns:

Poti iesi cu cel mic in parc sau poti transforma o activitate cotidiana intr- una distractiva. De exemplu, poti cauta retete dragute pe net si sa lucrati impreuna la ele. Succes in cautarea activitatilor! happy