| Robertofloriano a întrebat:

Am un copil de 13 ani și i-am renovat camera pentru că a vrut să doarmă singur, dar inca sta cu mine noaptea.Acest fapt mă îngrijorează, este destul de mare, ce pot face in acesta privință?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

O sa vina vremea cand o sa vrea intimitate. Nu poti sa il obligi, il incurajezi sa incerce macar o seara pe saptamana sa doarma singur, ii lasi si televizor sau calculator si poate se invata mai repede.

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Am intrat pe profilul lui dupa ce i-am raspuns laughing
Dar poate chiar ii e frica sa doarma singur. Si eu cand eram mica multi ani am dormit cu lumina aprinsa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bondarel99):

Hai sa fim seriosi, la 13 ani nu poti sa dormi cu parintii, cat de frica ti-ar fi... ca are erectii, se mas turbeaza, are vise erotice, cum dumnezeu sa dormi in pat cu maica-ta? O atingi pe sani cand ai vise erotice?
Eu nu am intalnit asa ceva!
Copii mei au dormit de mici singuri si daca le era frica, o veioza aprinsa, isi facea treaba.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cred ca parintii lui sunt de vina ca l-au dadacit prea mult...

| Justme1997 a răspuns:

Te pui si te înveți să dormi singur că esti mare. Dacă ți-e frică pune o lampă de veghe, ai și telefon

| Vizit a răspuns:

Nu este deloc ok deoarece in viitor veti avea un copil cu probleme sociale si foarte fricos. copii de mici trebuie lasati sa doarma singuri. Eu v-as sugera sa il lasati in aceea camera si chiar daca va implora sa doarma cu voi nu il ascultati. asta va dura 2-3 zile iar apoi se va obisnui.

| Rux2000 a răspuns:

Poate ii este frica.eu am dormit cu fratele meu pana la varsta de 9 ani in acelaș pat ma refer pentru ca imi era frica. dabea la 11 ani am avut curajul sa dorm singura in pat si in camera si acum cand dorm imi trebuie lumina veoza orice. Încercați sa ii puneți lumina in camera noaptea o veoza, instalație de crăciun orice cat sa se simtă mai in "siguranță "

| Liviu a răspuns (pentru Violleta2022):

Mhm,si eu tot pana la 13 ani am dormit cu mama. nimic pervers, nimic erotic. Doar dormit si atat.Pot spune ca am fost mamos de mic.Insa de la 13 ani mi-am facut camera singur si aia a fost happy