| DjSannan a întrebat:

Buna,as dori sa stiu un program instalat pe telefon cu care il pot urmari de pe laptop. Sa nu trebuiasca internet pe telefon.

6 răspunsuri:
| DjSannan explică:

Dar trebuie internet la asta

| Akitektuo a răspuns:

Se poate face o aplicatie pe Android care sa fie instalata pe telefonul administrativ si telefonul monitorizat. Telefoanele trebuie sa fie conectate prin bluetooth la instalare ca sa poata sa isi faca setarile automat. Trebuie doar setat o parola ca sa nu se afle ce face aplicatia. Coordonatele la care este telefonul monitorizat vor fi trimise prin SMS in aplicatia instalata pe telefonul administrativ. Asta ar fi singura solutie pe care o vad.

| DjSannan explică (pentru Akitektuo):

Ok si cum se face acea aplicaie pe Android?

| Akitektuo a răspuns (pentru DjSannan):

Din pacate, is prea incarcat cu scoala si nu am destul timp pentru a lucra la ea, dar o sa o pun in lista mea de proiecte personale. In mod normal, ar fi gata intr-o luna, dar numai in vara o sa ma pot apuca de ea... Aici este un site pentru a urmari statusul aplicatiei: http://akitektuo.comli.com/Projects/Tracker.html

| mihai69 a răspuns:

În acest moment, nu există așa ceva. Și nici nu e posibil, fără conexiune la date mobile.
(Chestia cu trimitere de SMS-uri nu e prea sigură - cel supravegheat le va găsi în liste și va opri eventual chiar cu totul trimiterea de mesaje).