| 1q2w3e4r5t6y7u a întrebat:

Am un laptop Lenovo G510 si as dori sa stiu cum fac sa ma conectez la internet pe el prin wireless! La un metru de el am router wifi si nu stiu cum sa ma conectez! Am instalat toate driverele! Cine imi spune ce sa fac primeste

1 răspuns:
| AndreeLolla a răspuns:

Daca ai pe tastatura un buton Fn apasa Fn + unul dn F-uri, eventual F5. pe deskstoop iti va aparea butonul de activare a Wi-Fi si al bluethooth-uli. clik pe Wi-Fi. iar apoi click pe casuta din bara, partea dreapta, pentru a alege reteaua sau wairlesul la care vrei sa te conectezi