| anonim_4396 a întrebat:

Buna este o intrebare adresată mamicilor am un CM regulat pe 9 luna aceasta mi-a venit pe 7 dimineata am avut o pata maronie iar pe la jumătatea zilei mi-a curs cat de cat normal deja a 2 zi dimineata nu a mai curs la 4 zile am avut contact sexual si mi-a curs foarte putin sânge voi ce ziceți?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca ar trebui sa te vada un ginecolog, pare o problema hormonala. Iar sangerarea dupa contact sexual e foarte ingrijoratoare

| Violleta2022 a răspuns:

Noi zicem ca ar trebui sa mergi la un consult ginecologic, ca nu-i normal sa sangerezi dupa sex.
Posibil sa ai o dereglare hormonala sau o rana pe colul uterin, provocata de o infectie cu HPV, care netratata, poate duce la cancerul de col uterin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Am fost dar a zis ca e totul in regula

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Schimba ginecologul!
Nu exista sangerare intre menstre fara motiv!
Dar cum ti-au iesit analizele citologice (testul papa nicoloau)?