| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,am o intrebare,ce fel de sangerare ai dupa ce ramai gravida, ce culoare are sangele ce simptome?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In pricnipiu, nu trebuie sa ai sangerare cand esti gravida, dar, uneori se intampla sa ai o sangerare mica de culoare rosiatica binenteles, sau maronie, daca sangele sta mai mult in vagin, inainte sa se scurga afara.
Cat privesc simptomele de sarcina, depind ede la femeie la femeie, unele nu au nici un fel de simptom, doar lipsa menstrei si confirmarea medicului le spune clar ca sunt insarcinate, alte femei au greturi si varsaturi matinale, altele nu au greturi si nici varsaturi, ba au si o menstra micuta in prima luna (asa zisa menstra falsa sau de nidare a ovulului, deci, nu putem generaliza simptomele, pentru ca nu suntem la fel!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu toate femeile au sangerari dupa ce raman gravide, unele nu au sangerari deloc, doar 20% prezinta sangerari.

| Adry05 a răspuns:

Maroniu cumva. Inchis oricum si iti curge mult mai putin fata de perioadele cand ai ciclu in mod normal.
Simptomele nu-ti pot zice niciodata adevarul 100%. laughing Daca stii ca esti pe risc, fa-i un test de sarcina dupa minim o saptamana de la contactul cu risc si apoi mai repeta-l peste inca o saptamana pentru linistea ta.

| MeNick a răspuns:

Depinde de nivelul de hemoglobina sau de oxigenarea sangelui in sange, de la rosu deschis pana la rosu inchis.