| ArianaAndrea266 a întrebat:

Buna tpu..Am o nelamurire..Am 17 ani si sunt insarcinata in luna a 2 a..Fiind o mama tanara ar putea bebelusul sa se nasca cu malformatii?

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Pentru a te asigura ca nu sunt sanse pentru asa ceva iti recomand sa te duci la un ginecolog si sa faci cat mai multe ecografii si investigatii medicale pentru a fi depistate din timp eventualele probleme.
Malformatiile la un copil nenascut nu prea depind de varsta mamicii si pot aparea la mamici de toate varstele, chiar daca acest lucru se intampla destul de rar, dar prin investigatii si ecografii cat mai multe se pot depista eventualele probleme.

32 răspunsuri:
| Seba2013 a răspuns (pentru ArianaAndrea266):

Nu sunt pro avort, pentru ca la mine nu apare optiunea asta.
Tu fiind deja pe drumul asta, nu mai ai de ales, trebuie sa iti asumi deciziile. Stai linistita ca vei avea o sarcina reusita, doar ca ti-ai ales un drum cu spini si ca prin foc. Esti un exemplu rau la nivel macro. Totusi este bine ca vrei si poti sa ai copii. Scrie-mi in privat daca mai vrei sa o lungim.

| papicspintecator a răspuns:

Felicitari! dar daca nu i-ai pus numele cu spintecatorul... n are rost