| MarianaMataselaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Buna ziua acum 3 săptămâni am fost la ecografie de sarcina acolo aveam 5 săptămâni si 6 zile (acu am 9 săptămâni si 1 zi) doamna doctor de acolo mi-a spus ca se vede sacul ca e prezenta sarcina si ca am dimensiunea potrivită pentru sarcina de 5 săptămâni si 6 zile dar mi-a spus ca nu se vede embrionul si nici vezicula vetelina ca e prea devreme si mi-a spus sa revin peste 2 săptămâni faza este ca am avut in trecut o sarcina cu ou clar si ma gândesc sa nu am la fel deoarece dintr-o dată într-o zi am simtit o ușurare ca parca nu mai simteam ca sunt însărcinată dupa aceasta întâmplare a început sa am crampe destul de moderate uneori imi vine senzatia de voma apoi ma dor sanii si cate o data ma ia durerea de cap si de spate urmează sa ma duc din nou la ecografie dar mie cam frica si de asta va intreb ati avut careva dintre voi asa ceva.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari pentru sarcina!
Simptomele sunt perfect normale, pentru primul trimestru de sarcina.
Multa grija ce mananci si cat efort fizic faci, ca poti pierde sarcina cu usurinta.