| Sebastian222 a întrebat:

Bună tuturor, în data de 24, 25, 26 decembrie am avut mai multe contacte sexuale cu soția mea în care am și ejaculat în ea.
În 4 ianuarie iarăși am ejaculat în ea ca să fim siguri că se formează o sarcină.
În 20 ianuarie își face primul test și iese a doua linie foarte puțin vizibilă, dar se vede.
În 23 ianuarie își mai face un test, iese pozitiv și cele 2 linii se văd clar.
Azi, 31 avea programare la medic pentru o consultație și mi-a spus că sarcina este bine poziționată pe uter, se vede sacul gestationar, se vede tot în afară de embrion.
I s-a spus ca să meargă peste 2 săptămâni la un alt consult și să ia de la farmacie semosan parcă se numește!
Dacă poate careva să mă ajute cu niște păreri, poate embrionul este prea micuț ca să se vadă thinking
Nu am vrea să ne gândim la faptul că s-a oprit embrionul din evoluție!
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sunteti doi viitori fericiti parinti,foarte,foarte nerabdatori!:)

Calmati-va,probabil ca placenta fie e in curs de formare,fie abia s-a format, copilasul vostru e de marimea unei seminte de mac si mai are nevoie de cel putin doua saptamani ca sa-i puteti auzi primele batai de inima!♥

Fiecare saptamana a sarcinii, inseamna o mare transformare, un embrion se dezvolta foarte mult de la o saptamana la alta, te rog sa te uiti putin pe materialul de mai jos:
https://www.reginamaria.ro/......de-sarcina

Sarcina usoara, nastere usoara si un copilut plin de voiciune si noroc, va doresc!:)

| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari pentru sarcina sotiei!
O sarcina cand se formeaza este in stare celulara si se tot divide pana se formeaza fatul.
Ai rabdare ca nu ai ce sa vezi acum si nici nu poti sa masori embrionul.
faceti-va ganduri de "dezvoltare a fatului" dupa luna 6-7

| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! La unele sarcini se vede putin mai târziu embrionul și pacienta este rechemata la consult.
Nu va speriati. Contează enorm ca e bine implantat în mucoasa uterina și ca se vede sacul - asta înseamnă ca nu e sarcina extrauterina.
Fiecare se dezvolta diferit. Sa meargă la consult peste doua săptămâni și sa ia ce a prescris medicul.
Multa sanatate si sarcina usoara sotiei.

Răspuns utilizator avertizat