| Genevaaa a întrebat:

Ce impact poate avea asupra unui copil(fată) faptul ca creste doar cu tată / prezenta masculina dar si aceea cam absenta?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de cat de inteligent este tatal si care este puterea lui de adaptare, sa-si creasca si sa-si educe copilul.

| Celcestietot a răspuns:

In mod clar depinde de psihicul fetei... si de zodie laughing

| Lukasssz a răspuns:

Depresie...

| Smmo a răspuns:

Nu stiu, dar sa ai grija. Te face cu siguranta dornica de afectiune si sunt multi care asteapta asta ca sa profite.

| IrinaMihaela15 a răspuns:

Cred ca depinde foarte mult de părinte, indiferent de sex ul părintelui sau al copilului. Dacă este în stare sa si crească odrasla frumos, fără să simta ca are lipsuri sau ca "trebuia sa fie doi oameni" atunci sunt sigura ca o sa iasă copilul ok. Nu ai cum sa simți lipsa a ceva ce nu ai avut vreodată.

| Valkyrie95 a răspuns:

De obicei absenta unuia din parinti sau o relatie inconsistenta cu parintii in copilarie poate duce la probleme in relatiile adulte care se pot manifesta prin frica de abandon, stima de sine scazuta, nevoia permanenta de validare.

| Claudiu19902 a răspuns:

Bine inteles ca o fata are nevoie si de prezenta mamei in familie uite aici un test psihologic care iti va arata daca ai anumite probleme http://detonnot.com/8X56

| Genevaaa explică (pentru Claudiu19902):

Ce naiba de link sa iau virusi imi trimiti? Fa ceva cu viata ta si iesi de pe TPU daca n ai scop productiv