| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre parintii care isi expun copiii pe internet fara acordul lor? Multi copii din ziua de azi apar peste tot pe internet goi pusca, in cada, pe olita, cand isi baga degetul in nas, cand ii baga popa in cazanu cu apa, cand plang, cand sunt goi pe plaja s-a.m.d. Nu credeti ca e prea mult? Oare lor o sa le placa sa stie ca exista asemenea poze cu ei pe internet?
Foarte rar mai vezi vreun parinte care sa respecte intimitatea copilului.

Răspuns Câştigător
| Cksihja a răspuns:

Cred că astfel de părinți sunt inconștienți și nu știu la ce pericol îi expun pe copii. Adică de ce să-ți faci odrasla de rușine.
Se vede că nu-și iubesc copii și vor doar atenția celorlalți.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nuditatea copiilor și mi se pare nasoală, și mai mult, de prost gust. ok, ți-e drag de copilul tău și vrei să-l expui, perfect normal, da de ce mama naiba simți nevoia să-l postezi gol?! Cu haine e prea mainstream?

| Donsavas a răspuns:

Nu e ca și când fac filme por.no cu copiii lor. Nu este ilegal sau imoral

| TheGentleman a răspuns:

Părinții sunt imbecili, precum și societatea. Apoi se mai miră că ajung în atenția pedofililor și a violatorilor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O bunica din nu știu ce țară a fost obligata de lege sa șteargă pozele cu nepoții ei puse fără acordul părinților.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si fara acordul copiilor.*

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dap, dar pana la 18 ani parintii decid pentru copii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am dat funda deja.
Dar totusi... olita la 10 ani?! laughing
Da-mi si mie Facebook-ul mamei tale.

| yooshi a răspuns:

Consider ca e okay sa postezi asa cate o poza, doua dar nu non-stop. Ceea ce conteaza pana la urma e fericirea copilului, cred ca este indicata oprirea comentariilor sau chestii de genul.Nu sunt de acord cu (,) conturiile destinate copiilor, de ce un copil de 5 ani are nevoie se Instagram, nu are sens, dar fiecare face ce stie mai bine

| Mihaela2022 a răspuns:

Nu ne intereseaza ce fac copii la lume

| anonim_4396 explică (pentru Mihaela2022):

Pai copiii nu fac nimic, parintii lor fac. laughing