| Raptor1234 a întrebat:

Ce parere aveti despre parintii care isi bat copiii? Credeti ca ii aduce vreun beneficiu copilului sa fie batut cand greseste si sa prinda frica de parinte?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe mine ma altoia maicamea de mic ca nu invatam si acum i-am traso pe cocoasa. Nu prin bataie dar face mancare si curat in casa iar eu nu fac nimic doar sofer comunitar pe tir si acasa ma odihnesc asa da rasplata. Ah ii dau 300€ pe luna si ea isi cheltuie toti banii pe cheltuieli ce trebuie etc.

| Freya1 a răspuns:

Nu este o solutie sa iti bati copii.Si nici nu este nevoie daca stii sa ii educi.
Orcum un copil batut o sa fie ori maltratat ori obijnuit.Asa ca ar trebui gasita o alta solutie pentru a educa sI calma un copil.
Nu ai vazut cazul recent cu copilul de 9 ani ce si-a omorat bunica?

| AliGab a răspuns:

Ce inseamna "bataie"? Daca iti da o palma la fund ca nu esti cuminte este una, daca te maltrateaza este altceva si atuncu trebuie depusa plângere lanprotectia copilului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copii nu au nevoie de bataie ci de educatie parearea mea e ca daca pana la 14 ani nu a priceput nimic din educatie nu va pricepe nici cu bataie, asta e clar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idioti

| Iunix a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......-care-isi/

Le doresc ce-i mai rău pe lume celor care fac așa ceva.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Prinde frica și relația dintre părinte copil va deveni una foarte rece pana când copilul va ajunge la maturitate și se va dezlipi total de parinti.
Încrederea nu va mai exista, copilul va considera ca părintele ii devine dușman și va prefera să-și imparta problemele cu alte persoane. În mod clar, violenta naște noi conflicte între părinți și copii, iar acest lucru nu este benefic pentru nicio parte. Din punctul meu de vedere, nu cred ca vreodată se va renunța in totalitate la aceasta pedeapsa pe care părinții o aplica asupra copiilor lor.

| Claudidi95 a răspuns:

Nu. Nu. Nu.
Din contra scade încrederea în sine, persoana se închide în ea sau devine agresor și se descarcă pe alții. Nu e ok.

Plus că îți dă peste cap relațiile viitoare pentru că o sa ai impresia ca abuzurile sunt "normal". Fă tot posibilul și pleacă de acolo sau detaseaza-te emoțional dacă poți. Evita cât poți persoana respectiva chiar daca stați în aceeași casă. Muncește și fă-ți banii tai sa nu depinzi și financiar de asemenea "părinte" e un iad

| NarcisBlahh a răspuns:

Copilul desigur ca prinde frica, iar parintii ii invata sa nu mai faca, dar in acelasi timp ii invata sa isi bata si copiii viitori. De asta mai multe canale de televiziune ar trebui sa zica despre telefonul copilului