| XdeaaX a întrebat:

Ce pot sa-i dau sa manance bebelusului la o luna jumate? alaptare la piept si completare cu lapte praf dar nu se satura deokamdata

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu exista sa nu se sature! Cere sfatul medicului pediatru, poate considera necesar sa-i schimbe laptele praf. La varsta asta, un sugar nu are voie sa aiba in alimentatie decat exclusiv lapte( de mama sau praf). De unde sti ca nu se satura? Un copil plange din o mie de motive! Daca creste conform graficului( minim 500 gr. pe luna), copilul e OK.

| justitiarul a răspuns:

La o luna jumatate e prea mic sa ii dai ceva.Mareste-i cantitatea de lapte. Abia de la 3 luni poti sa-i mai diversifici alimentatia. Apropo, tu nu ai medic pediatru cu care sa discuti aceste lucruri?

| Bijou a răspuns:

Doar atat, lapte

| UPSsss a răspuns:

E prea micut...pentru ai da ceva de mancare.vb cu pediatrul pentru ai mari doza la laptele praf

| nico6 a răspuns:

Este micut nu poti sai dai alceva sa mance ca va avea crampe.eu dupa 3 luni am inceput sa ii dau cate-o lingurita de supa si suc de fructe natural,

| gzabi a răspuns:

Numai lapte. Exista un sistem de nutritie suplimentara. Bebelusii pot fi hraniti la san si in acelasi timp pot primi un aport alimentar suplimentar. http://www.pompasan.ro/produs/1056-SNS-MEDELA-Sistem-Nutritie-Suplimentara-