| anonim_4396 a întrebat:

Circula pe internet un filmuleț cu un băiat batut de tatăl lui pentru ca a vandut lucruri din casa si a dat foc la casa, sau ceva de genul.
Dacă l-ati văzut, va puteti da cu parerea ce este gresit acolo?
A gresit tatal in educatia lui de până acum?
A gresit copilul fara ca părintele sa aiba vreo vina?
E ok cum procedează cu el?
Care credeti ca e cauza pentru care copilul a ajuns sa faca acele lucuri?

6 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

E retard mintal copilul ala! cum sa faci asa ceva!

| morfeo a răspuns:

Sunt familii amarate, copilul ala sigur are ceva retard mintal oricum, probabil ca avea datorii si isi lua bataie daca nu le achita si asa s-a gandit sa vanda obiecte de prin casa. Chestii de tipul asta se intampla zilnic doar ca nu sunt filmate, asa ca nu e ceva iesit din comun. Cat despre tacsu, degeaba il bate cand e mare, copilu trebuia dresat de mic ca sa nu ajunga un parazit social ca el.

| Dana1999 a răspuns:

Oamenii ajuns să si dorească lucruri materiale din cauza nevoilor,inclusiv a nevoii de afectiune de care nu multi avem parte.
Bineinteles ca tatăl nu a procedat in cel mai bun mod, dar nu a fost indiferent, a încercat să corecteze o greșeală care l ar fi putut costa pe copil mult mai mult, mai tarziu, în caz de ar fi păstrat obiceiul de a fura.

| 33226633 a răspuns:

Tatal lui nu procedeaza bine deloc nu asa trebuie procedat.
Plus ca educatia data fiului luo trebuia sa fie foarte buna. Pe scurt, nu a procedat cum ar fi trebuit.
Trebuia mai multa afectiune asupra lui iar atunci copilul de drag ar fi ascultat de parintii sai.