| anonim_4396 a întrebat:

Daca copilul tau te-ar intreba "Care e sensul vietii?" ce i-ai raspunde?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Să treci prin viață cât mai frumos, fără să rănești gratuit, fără să fii motivul suferințelor celor inocenți. Să fii împăcat tu cu tine. Să trăiești în armonie cu natura, cu tot ce te înconjoară. Să te bucuri de fericire, care răzbate din interiorul tău, să-i lași să se bucure și pe alții. Să lupți pentru cei, care o merită. Să fii just, inclusiv cu tine. Să ajungi să fii o variantă cea mai reușită de-a ta, să îți placă ce vezi în oglindă. Să faci lumea un loc mai frumos, pentru că exiști, nu mai urât. Să semeni pace, iubire, fericire... happy

33 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

A aprecia pe cei care te iubesc la greu

| ROberrt86 a răspuns:

Cresti, muncesti, faci copii, lucrul se repeta.

Răspuns utilizator avertizat