| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt bebelusi atat de...manipulatori? Are11 luni si m-a cam dat gata: tipa, urla, maraie(cu asta ii iese cam de fiecare data) si face o fata de-mi inmoaie inima, asta pana obtine ce vrea.In rest toate bune si frumoase. Mie teama sa nu scap controlul sa nu ma mai inteleg cu el.

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca te manipuleaza la 11 luni ai pierdut deja controlul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa sunt eiwinking. Eu il am pe Alex nepotelul meu care orice ar face nu ma poate enerva.hee hee Ma topesc incet de dragul lui si nu are cum sa-mi sara tandara chiar daca daca face figuri laughing E super dulce, asa sunt toti copii nazdravani din fire, daca te intelegi cu ei e bine daca nu...tot e binelaughing Ador copiii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un barbat plimba copilul cu un carucior.Copilul incepe sa urle si el;-Costele, nu tipa Costele, abtine-te Costelus, revino-ti Costele...La care o doamna;-Vai ce tatic grijuliu si rabdator.Si el;-Doamna, Costel sint eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E ok, copilul v-a intelege el, dar daca tipi si urli la el nu o sa obtii nimic. Spune-i pe un ton bland ca nu are voie, sau daca plange atrage-i atentia cu niste imagini frumos colorate. Succes!

| Oktavian a răspuns:

Nu te ingrijora ca asa sunt de la inceput eu stiu si in viitorul apropiat am de trecut prin asa chin ca voi deveni iarasi fratior.

| ashlee a răspuns:

Pentru ca unii parinti nu sunt fermi pe pozitii, adica nu coreleaza vorba cu fapta dupa ce au spus 'nu'.

In educatie, a fi constant si a corela vorba cu fapta sunt esentiale pentru castigarea respectului si increderii.

| MihaLoveYou a răspuns:

Bebelusi sunt o mare responsabilitate, poate ii ies dinti si de aceea tipa incontinuu, dite la medicul de familie cu el sa ii dea un remediu. Nu iti fa griji ca nu e nimic.

| dannny a răspuns:

Si eu am un baietel de 10 luni...totusi pare stupid deoarece eu am doar 16 ani... dar aceiasi problema o are la maicasa tipa si face ca toate alea. dar la mine sta cuminte.nu stiu dcbig grin dar numai cand incepe el si ma strange de gat imi vine sa plang de fericire+ca primul cuvant a fost tata:X. eu nu mai pot de dragul lui si parerea mea este ca merita sa induri putina suferinta pentru un dar asa de marebig grin

| frumoasa_2313 a răspuns:

Pentru ca gasesc fraieri...

| catalina_8481 a răspuns:

Bineinteles ca copiii tipa si doresc sa exprime ceea ce simt. E un lucru normal, toti am fost la fel. Dar de asemenea trebuie sa nu fii foarte ingaduitoare cu el pentru ca atunci cand o sa fie mai mare nu o sa-l mai poti controla si o sa fie si mai greu. Bafta! Pupici pentru tine si pentru bebelusi.