| Alexandru0007 a întrebat:

Deci ies cu o tipa happy pana aici toate bune si frumoase...numai ca mi-a zis ca a facut sex prima data cu fostul dupa 2 luni laughing si mi se pare exagerat de mult.
oare ma testeaza sau asa o fi? daca ar fi adevarat, ma gandesc s-o las cu dumnezeu inainte happy
voi ce ati face in cazul meu?

Răspuns Câştigător
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! Psihologic,relatia voastra inca nu este clarificata,daca doar iesiti,este pentru ca adolescentii asta fac, si vad un lucru foarte in regula.Probabil mai are sentimente pentru prietenul ei,si acesta, reciproc.Nu stiu pentru ce motiv ar minti,iar daca aceasta afirmatie ti-ai dori sa fie o minciuna/o gluma, este posibil sa fie chiar realitatea.Depinde si de caracterul ei,daca este ca o multime de alte vagaboante,parasute care sunt doar pe interes,sau este o fata de cartier,stilata,de treaba,morala,sociabila. Daca a facut lucrul respectiv,ce intentie mai ai de la ea? Nu este de nasul tau, in acest caz.Cauta pe altcineva! Cauta-ti binele, jumatatea perfecta! Noroc! big grin

| Alexandru0007 explică (pentru BotezanDaniel):

Buna
raspunsul tau poate fi solutia castigatoare laughing
curaj

| BotezanDaniel a răspuns (pentru Alexandru0007):

Multumesc,eu scriu ''Buna'' ca sa fiu printre primii si dupa editez laughing SANATATE!

| Alexandru0007 explică (pentru BotezanDaniel):

Si la multi ani laughing
esti primul la mesaje si primul la prostie in acelasi timp
felicitari, iti declar raspunsul castigator.
poti dormi fericit acum big grin

| Alexandru0007 explică (pentru BotezanDaniel):

Pff..acum vin si cu scuzele de rigoare happy
dar n-am zis nici ca suntem nici ca nu suntem adolescenti...
nu, nu mai are nimic cu fostul. e ok tipa, isi vede de cariera, de viata etc nu e parasuta

47 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pana nu apar sentimente foarte puternice, nu are nici un rost sa incercati sa faceti sex. Ar fi foarte umilitor pentru am, andoi si o pierdere de timp inutila. Si nici nu are cum sa iasa bine, poate iesi penibil sau foarte penibil.
Daca ti se pare ca nu merita sa aveti o relatie stabila sa construiti o relatie bazata pe incredere, iubire si respect, sa construiti fara graba intimitatea ca apoi sa ajungeti sa faceti dragoste adevarata, ca doi oameni demni si buni, nu mai sta deloc cu ea, fiindca va dura macar 8 luni, desi mai probabil un pic peste. Doar pentru sex chiar nu are rost, asa cum ti-am zis, sexul dupa doua luni de relatie este prost si foarte umilitor (te va face sa te simti o carpa, nu te vei simti barbat, ci un prostanac oarecare, umilit de proprii hormoni)

| Alexandru0007 explică (pentru Brigaela):

Nu-mi place teoria asta, sentimentele tin de suflet..sexul de chimie, atractie fizica.
ca ambele dau acel ''facut dragoste si nu sex'' e altceva, dar totusi in primele, hai sa zicem, 2 saptamani daca nu ma doresti din punct de vedere sexual, ne pierdem vremea ...macar un oral acolo si tot e ceva.
nu pun accent pe sex, nu-mi doresc asta chiar din prima, dar nici sa astept sa infloreasca sentimentele si iubirea pentru a afla raspunsul la cat de buna e in pat sau nu.
ca idee, desi a fost vorba doar de o conjuctura...cu fosta am facut-o din prima zi si am fost impreuna 4 ani ( nu ma intreba de ce ne-am despartit, ca nu are legatura cu sexul din prima zi happy )

| Brigaela a răspuns (pentru Alexandru0007):

V-ati despartit fiindca focul, pasiunea dureaza 3-5 ani. Si daca nu construiesti sentimente inainte de a ajunge in pat, ele se construiesc greu si adesea sunt fragile, pot ceda imediat la presiunile vietii. Nu e obligatoriu sa fie asa, dar se intampla in marea majoritate a cazurilor.
Tu inseamna ca nu stii ce inseamna sexul de calitate excelenta, fiindca nu ai incercat niciodata sa o faci cu o femeie pe care o iubesti. Ai pretentii foarte reduse si te multumesti cu foarte foarte putin in pat. Gandeste-te ca cea mai buna partida cu fosta reprezinta poate 5% din cat de buna poate fi o partida cu o femeie pe care intai o iubesti si apoi o duci in pat, practic daca ai fost multumit cu atat, o sa ti se para imposibil de inteles.
Exista multi oameni care nu sunt in stare sa ajunga acolo niciodata in viata si acre sustin ca asa ceva nici nu exista si nici nu se poate, cu toate ca altii, ca mine, le spun clar ca se poate. Altii, mai norococi, dupa ce pierd zeci de ani in relatii in care sex se face din prima saptamana, dragoste niciodata, ajung sa cunosca si dragostea si atunci regreta toti anii pierduti.
Ce nu iti dai tu seama este ca nefiind capabil sa astepti 8 luni sau un an, pierzi mult mai mult, adica toata perioada cat stai cu femeia respectiva.
Stiu ac nu vei fi de acord cu mine, fiindca nu ai incercat si nu poti accepta ca ceva atat de minunat exista. Esti ca un om care ar fi trait toata viata intr-un sat din Baragan, este sigur ca marea cea mare si muntele cel semet nu exista si nici nu ii place teoria ca unii le-au vazut si s-au bucurat de ele. El zice: ce rost are sa pierd 3 ore mergand pana la mare, cand am tot ce exista la mine aici, doar intind mana si nu pierd nici o clipa. Atata timp cat nu isi doreste mai mult, omul acela va fi fericcit fara sa stie macar cat pierde. Exact ca tine pana acum.

| Alexandru0007 explică (pentru Brigaela):

Ne-am despartit pentru ca ajunsesem la un punct in care fiecare isi dorea altceva.
ea isi dorea un copil, eu nu era pregatit 50/50 cam asa si de aici au inceput certurile. ne iubeam, am simtit asta si ne era bine impreuna, eram fericiti. numai ca s-a lasat influentata de pozele cu prietenele ei de pe Facebook, care rand pe rand deveneau mamici, a intrat in panica, aoleu e si timpul meu si aia e.
ulterior a vrut sa ne impacam sub pretextul ca a fost fericita cu mine, dar ciorba reincalzita, n-a mai mers.
cred in dragoste completa si in ce mai spui tu, dar daca de la inceputul relatiei nu-mi arati ca ma doresti si fizic, pentru ca despre asta e vorba cu greu merg mai departe. ma simt dorit doar pe jumatate. plus ca as avea frustrari sexuale, asa sunt eu, na, iarta-ma daca sunt direct, poate o sa ma percepi nu stiu cum, dar sunt tipe carora nu le face placere sa faca sex oral sau mai stiu eu ce ...si-o trag doar intre patru pereti si cam atat. destul de plictisitor sa faci asta toata viata, nu? cu toata iubirea din lume...mai incerci o plaja, o poteca pe munte laughing o dau in fantezii, dar sper ca intelegi. nu pot merge la alta in timpul relatiei sa-mi faca nu stiu ce chestii daca vad ca nu suntem compatibili 100 pe toate planurile. si ce sa fac, sa astept 8 luni ca sa-mi spuna ca de fapt nu ii place aia si aia? ori sa duc munca de lamurire, ca stii ca nu e chiar asa rau sa inghiti? happy e doar un exemplu, pana mea

| Brigaela a răspuns (pentru Alexandru0007):

Eu te inteleg, dar asa cum ti-am zis, nu ai pierdut 8 luni sa vezi daca sunteti compatibili, ai pierdut 4 ani timp in care te-ai multumit cu foarte putin la capitolul trairi, pasiune, placere. Tu stii ce iti doresti mai mult si care pierdere ti se pare mai mare. Pana la urma poti accepta ca tu nu poti astepta suficient si sa te multumesti cu putinul obtinut (care tie ti se pare mult, fiindca e singurul lucru incercat pana acum). Pana la urma fericirea este sa te multumesti cu ce ai si daca tu esti fericit si multumit cu atat de putin, de ce sa te complici cu altceva?

| Alexandru0007 explică (pentru Brigaela):

Nu e putin sexul, e o parte dintr-un tot, care se formeaza in timp.
eu asa cred. am avut destula pasiune, placere, trairi. n-o spune ca si cum imi cunosti fosta relatie.
a fost o relatie reusita chiar daca s-a intamplat inevitabilul.

| Holiday a răspuns (pentru Brigaela):

"Esti ca un om care ar fi trait toata viata intr-un sat din Baragan, este sigur ca marea cea mare si muntele cel semet nu exista si nici nu ii place teoria ca unii le-au vazut si s-au bucurat de ele. El zice: ce rost are sa pierd 3 ore mergand pana la mare, cand am tot ce exista la mine aici, doar intind mana si nu pierd nici o clipa. Atata timp cat nu isi doreste mai mult, omul acela va fi fericcit fara sa stie macar cat pierde. Exact ca tine pana acum."

Sa iti doresti mai mult, e foarte ok. sa nu profiti de ceea ce ai la un moment dat e prostie. Deci daca locuim la tara nu ne mai putem plimba pe malul raului si sa ne bucuram de asta pentru ca ne pierdem posibilitatea de a ajunge la mare. Pff...Mai la subiect, faptul ca faci sex cu 100 de femei dupa o luna, o saptamana sau 10 minute de la intalnire nu te impiedica cu nimic ca la un moment dat sa-ti gasesti marea dragoste. Ba dimpotriva, cunosti femeile, nu doar sexual, din toate punctele de vedere si vei alege in cunostinta de cauza.
Si invers e la fel de valabil.

Exemplul tau nu e bun si din alt punct de vedere.
Pe principiul asta de ce s-ar opri barbata-tu la muntele asta care esti tu, la figurat vorbind, cand exista cu siguranta munti mai inalti si mai spectaculosi, sa zic asa? Spune-i si lui asta. Explica-i cat pierde.
Pai nu?

| Brigaela a răspuns (pentru Holiday):

Pai nu, fiindca atunci cand gasesti iubirea vietii tale, nu exista altul mai bun. Atat eu cat si el am mai iubit inainte si stim ca de data asta e cel mai bun lucru posibil.
Era un exemplu, incearca sa iti folsoesti putin imaginatia, prea ai luat-o mecanic, fara sa intelegi metafora

| Holiday a răspuns (pentru Brigaela):

Si bineinteles ca si cealalta iubire a asteptat macar un an, doi sa faceti sex si se pare ca n-a folosit la nimic. Presupun asta pentru ca spui "am iubit", nu am avut o relatie, si din ce spui tu daca iubesti, minim 8 luni, no sex.
De asemenea si atunci credeai ca nu exista ceva mai bun...pana n-a mai fost asa bun. Nu?

Problema nu e ca faci sex dupa doua saptamani sau o luna, problema e daca te implici intr-o relatie pentru ca ai facut sex. Asta apare in primul rand la femeile/fetele care fac prima data sex si la cei care obtin cu greu sex. La primele pentru ca traditia, in special pentru adeptii unor culte religioase le spune ca daca au facut sex cu vreunul pe ala trebuie sa-l ia ca, bla, bla, bla si atunci trag de relatie pana in panzele albe desi ea nu e ce trebuie, iar pentru a doua categorie, dupa esecuri si esecuri, daca au reusit in sfarsit sa obtina sex au impresia ca persoana care le-a dat asta e cea mai cea. Desi nu e asa. Si iarasi raman inchisi in relatie desi ea nu functioneaza cum trebuie.

| Brigaela a răspuns (pentru Holiday):

Da, am asteptat cam 2 ani. Ba da, a folosit, fiidca a fost senzational, cum by ar fi putut fi daca nu erau sentimente. Fiindca nu ai inteles, nu astepti fiindca te gandesti ca va dura pe vecie, ci fiindca stii ca daca construiesti respect, intimitate si iubire inainte, va fi de un milion de ori mai bine si nu iti place sa te multumesti cu putin.
Eram tanara, in ultimul an de facultate, stiam ca nu sunt prea potriviti. dar nu avea cine sa ma sfatuiasca, cine sa imi spuna ca trebuie sa cauti omul care ti se potriveste cu adevarat, credeam ca o potrivire medie, cateva defecte greu de inghitit, dar nu imposibil sunt normale intr-o relatie. Dar il iubeam si ma iubea cu adevarat si asta a facut totul minunat atunci (o sa ma crezi cand si daca vei simti acelasi lucru)
Nu e o problema daca faci sex dupa o saptamana, daca te multumesti cu asta. Nu stiu cine obtine cu greu sex, daca te multumesti cu sex fara obligatii si sentimente, mi se pare cel mai usor lucru ed obtinut, indiferent daca esti baiat sau fata. Intotdeauna vor exista zeci de persoane disponibile pentru sex sportiv, daca il doresti, nici apa nu e asa de usor de obtinut.
Eu nu cred ca trebuie sa faci sex cu un singur partener, ba dimpotriva, cred ca e normal sa ai 2-3-4 parteneri sau partenere in viata. dar cred ca un om normal face sex numai cu persoane pe care le iubeste cu adevarat foarte mult si in deplina cunostinta de cauza. Si cred ca e mult mai usor sa obtii o relatie esuata si sa ramai in ea daca la vremea cand trebuia sa construiesti relatia sufleteasca o construiai pe aia fizica. Fiindca tu pari sa uiti ca pana la urma esti intr-o relatie ca sa iubesti un om, sa oferi iubire si sa-ti apropii sufletul de sufletul celuilalt, nu ca sa obtii sex (care, asa cum ti-am zis se gaseste pe toate drumurile, gratis, simplu si divers)

| LoveSleep a răspuns:

Nu știu ce aș mai putea spune după răspunsurile lui WaterDrop, poate doar să nu te iei niciodată după ce spune o femeie.
Din moment ce ea nu mai e virgină, oarecum, nu are dreptul să te refuze. Am zis oarecum. O partidă de sex în plus sau una în minus e aceeași chestie. Doar că femeile gândesc puțin mai complicat, ca să nu zic prost, deci e de datoria ta să-i bagi în cap faptul că nu face sex pentru tine, ci o face și pentru ea. Tu trebuie doar s-o faci să vrea, iar ea trebuie doar să se lase purtată de...val.

Oricum, nici nu știu de ce îți pui întrebări de genul. A zis că a făcut sex cu fostul după 2 luni. Dar tu nu ești "fostul", deci cu tine o să facă sex din prima seară. În felul ăsta trebuia să gândești și în felul ăsta trebuia s-o faci să gândească.

Dacă aș fi în locul tău, aș încerca o singură dată, iar apoi aș lăsa-o baltă fără să insist. Mi-aș lua jucăriile și aș pleca, indiferent unde aș fi. Pentru că mi se pare de că cat să ajungi la o anumită vârstă și să te porți ca una de 17 ani, respectiv, mi se pare aiurea să pui un termen pentru sex.
Dacă simt ceva pentru o tipă și ea e virgină, o s-o aștept cât de mult are ea chef, dar n-o să fac la fel cu una care nu e, și pe deasupra mai e și trecută de 20 de ani.

| SG1995 a răspuns:

Păi care e scopul tău? O relație de lungă durată, sau una pasageră?

| Alexandru0007 explică (pentru SG1995):

O relatie de lunga durata, daca era una pasagera fugeam din prima laughing
chiar si pentru o relatie de lunga durata, 2 luni e f mult...adica ce naiba sa tot faci in 2 luni, iesi la 18-19 intalniri si abia apoi faci sex?
mai mult de o medie de 3-5 intalniri mi se pare ciudat si aiurea, daca nu suntem compatibili sexual, ce fac? am stat ca fraierul 2 luni degeaba...si eu si ea.

| SG1995 a răspuns (pentru Alexandru0007):

Păi dacă cu primul tip a făcut sex abia după două luni de relație clar era virgină și nu era pregătită, acum a făcut-o odată, dar tot nu e chiar foarte dodată psihic. Câți ani are tipa, de cât timp ieșiți?
Oricum nu cred că va dura 2 luni acomodarea cu noua relație, iar dacă ieșiți într-o locație care s-o înfierbânte cât de cât ai toate șansele să o faci.

| Alexandru0007 explică (pentru SG1995):

Nu e adolescenta, are peste 20...

| SG1995 a răspuns (pentru Alexandru0007):

Deci ați mai fost împreună..., depinde de cât timp v-ați împăcat doar nu te poți aștepta de la primele două săptămâni să reluați relația de la același nivel. Cât timp ați stat împreună prima dată? Cât timp ați fost despărțiți, de cât timp v-ați împăcat? Răspunsul la întrebăriile astea spun mult despre dispoziția unei femei să facă sex. Mai am apoi iar era pregătită psihologic să devină mamă, iar tu ai refuzat, oarecum e o lovitură emoțională pentru ea chiar dacă pare că a trecut peste, dorința maternă e puternică.

| Alexandru0007 explică (pentru SG1995):

Nu am fost impreuna. o confunzi pe fosta cu cea de care vorbesc acum.

| SG1995 a răspuns (pentru Alexandru0007):

Ahm! Cum am zis depinde de cât timp ieși cu tipa, cât de pregătită e psihic, etc.

| WaterDrop a răspuns:

Oh pff, initial m`ai speriat crezand ca esti revoltat de faptul ca ti se pare extrem de putin.Dar acum m`am mai linistit.

Pai probabil fostul nu a fost in stare sa o incinga mai repede.Ar trebui sa fie o provocare asta pentru un barbat bine ca tine.Mai mult, trebuie sa devina un scop al vietii, pana vei reusi! Acum vei avea ocazia sa-ti pui toata experienta, sarmul si cunostiintele la incercare ca sa vezi cat de repede reusesti tu sa faci asta. Daca depasesti 2 intalniri, deja esti in urma multora si trebuie sa mai lucrezi la tine sad

| Alexandru0007 explică (pentru WaterDrop):

Misto ironii happy
mai incearca ceva peste, cat sa nu ma prind

| WaterDrop a răspuns (pentru Alexandru0007):

happy heh! Totusi 2 intalniri nu era ironie, mai ales in cazul tau, o persoana care clar apreciaza "jocul"

| Alexandru0007 explică (pentru WaterDrop):

Il apreciez, esti spiritual si te incadrezi in limitele bunului simt.
dar nu de umor am nevoie acum happy
chiar e o situatie mai aparte pentru mine, poate pentru altii nu... dar 2 luni?laughing minimum...ca maximum naiba stie cat

| WaterDrop a răspuns (pentru Alexandru0007):

Uite, cu siguranta nu as putut sa-ti dau un raspuns atat de psihologic si de elevat ca domnul Botezan.

Tind sa-ti dau dreptate si in acelasi timp nu prea.Pentru ca indiferent de ce ar zice ea legat de acest capitol, tu nu trebuie sa asculti si cu siguranta nu trebuia sa o lasi sa-ti intre in minte, ceea ce a si reusit.Nu te testeaza cu siguranta, cel putin nu reiese din nimic asta, tu stii mai bine ce fel de impresie ti-a lasat ea ca persoana.

In cazul tau, nu i`as fi raspuns in nici un fel, as fi mers pe ideea "zi ca ea si fa ca tine", mai bine sa-ti ceri scuze decat sa ceri voie. Daca stii cum sa procedezi si esti sigur pe tine, o poti aduce in pozitia in care nu se va mai gandi la nimic altceva decat cum sa rupa hainele de pe tine. Putina manipulare nu strica big grin Insa, nu`ti cunosc nivelul de "player".Iti sugerez sa mai incerci inca doua intalniri, al caror final insa sa fie diferit fata de ce a fost pana acum.Schimba`ti strategia. Daca nu merge, las`o si pe viitor (si nu o spun ironic), incearca sa nu le dai atentie, pentru ca nici ele nu stiu in mare parte ce spun.Tu fa`ti jocul si invata sa ti`l imbunatatesti.Succese!

| Alexandru0007 explică (pentru WaterDrop):

Hai ca ne-am revenit happy
mai, e ok tipa e diferita in sensul ca nu e disperata dupa ceva, singurul lucru pe care si-l doreste e sa capete incredere in mine (ori daca n-as fi fost eu, altul etc )
asta pentru ca fostul a cam dezamagit-o.
nu e genul careia doar merita sa i-o tragi si atat, e de pastrat. cel putin pana acum. singurul lucru care m-a surprins e aspectul asta, ce mi-a zis. noi am decis mai in gluma, mai in serios sa ne vedem cel putin 5 intalniri ca mai apoi sa tragem linie sa vedem ce si cum.
la un moment dat mi-a propus sa mergem la ea ca are nevoie sa fie tinuta in brate si facut masaj si ''doar atat'' a mentionat. la faza asta, clar e test, daca sar pe ea ''adio'' laughing
numai ca la a doua intalnire am cam dat-o in bara (fara sa vreau, evident ) m-am excitat destul de tare cand am sarutat-o incat a simtit pe pantaloni lucrul asta ( da, e suficient de mare incat sa o simta cand o iei in brate laughing si s-a cam speriat, la modul ca mi-a zis ca de ce nu ma controlez si sa ma abtin s-o mai strang asa in brate? wtf..pai daca imi place de ea, ce sa fac, sa mergem ca doi copii de mana si atat? nu cred ca e rau sa doresti pe cineva, daca nu mi-ar fi trezit niciun instinct era mai rau.
asa..si acum pauza mers acasa la ea, a zis ca o sa faca asta cand o ''sa simta'' laughing
da, la ideea ta m-am gandit si eu, sa o provoc, sa o fac sa isi doreasca, sa o las sa spuna chestia asta si eu sa merg pe principiul asta nu e rau sa faci sex, daca apar si sentimente cu atat mai bine, dar totusi 2 luni? laughing n-am rabdare atat.
mai apar fete, nu e ultima de pe pamant

| WaterDrop a răspuns (pentru Alexandru0007):

Ok acum la modul cel mai serios, 2 intalniri in felul urmator:

1) Prima la care nu vei face nimic altceva decat sa generezi comfort si incredere.Nimic altceva, nu atingeri, nu sarutari. Sfatul este urmatorul.Planifica tu totul, tu stabilesti cand si unde (nu o intrebi unde ar vrea sa mearga de exemplu).Vei avea nevoie de 3 locatii, deci fii sigur ca este o vreme buna sa nu va prinda ploaia pe parcursul intalnirii.(de ce 3 locatii? pentru ca o vei face sa simta ca te stie de multa vreme, este o explicatie psihologica la acest fenomen, legat de copilarie si familie, nu voi intra in detalii). Este irelevant cat timp petreceti la fiecare locatie.Intrati beti ceva, apoi plecati si vizitati ceva, apoi mancati o prajitura altundeva, esti baiat mare te descurci sper.Pe parcursul acestei intalniri vei incerca sa pui aspectul pe secrete si cat de bine te pricepi sa le tii, da`i de inteles ca atata timp cat este in compania ta si chiar si atunci cand nu va mai fi, esti un adevarat gentleman care nu povesteste despre fostele si nu barfeste.In felul acesta mai ridici putin nivelul de incredere.Genereaza`i o ancora pe parcursul acestei intalniri (stii ce este o ancora, nu cea de vapoare happy? Pe scurt, alege un moment, cand simti ca discutia devine sentimentala si leaga acel moment de o melodie, un eveniment, un obiect, dar numai atunci cand ea traieste acel moment.Astfel o vei putea readuce oricand vrei tu in acel moment, doar mentionand lucrul respectiv. Poate fi si o atingere intr-un loc anume, insa deja am stabilit, fara atingeri! Ah da si fara atingeri de nici un fel pentru a genera asteptare si confuzie.Pana la sfarsitul intalnirii, tu trebuie sa schimbi situatia in felul urmator: din tipul care fuge dupa ea, si pe care probabil il testeaza, in tipul care este capabil sa o protejeze oricand si sa-i ofere siguranta, INSA nu mai pare atras de ea.Mai sunt multe detalii insa nu vreau sa adorm aici scriind.

Intermezzo: Cand ti se sculase si a comentat trebuia sa-i spui "Vezi? Si ea te place."

2) A doua intalnire se va baza pe atractie.La fel, alegi tu locul si data.Vei deschide intalnirea direct cu un sarut.Cat mai multe atingeri, glume cu tenta sexuala insa nu bancuri porcoase.O vei privi doar in ochi (daca nu faceai asta deja).Un element care nu stiu daca il stapanesti ar fi povestile.Toata lumea le adora.Ar fi in avantajul tau ca la aceasta intalnire sa ai una buna care sa o trimita cu gandul la sex (reala sau nu). Incearca sa va izolati de restul ca sa te poti concentra cat mai mult pe zonele ei erogene (si aici nu ma refer doar la cele majore ci si la cele mai mici). Daca ai adus`o in punctul in care deja respira greu, mergeti la ea sau la tine si continua treaba. Daca nu ai adus`o inca in acel punct, ai dat`o in bara undeva pe parcurs si trebuie sa mai insisti.Multe alte detalii si aici insa cam asta ar fi ideea de baza.

| WaterDrop a răspuns (pentru WaterDrop):

O mica completare, ancora pusa de tine la prima intalnire, o vei folosi la a doua intalnire, cand vei dori sa-i retrezesti acele sentimente, pentru ca ele fata de noi au tendinta sa "uite" repede si trebuie sa o aduci iar in acelasi punct la fiecare noua revedere.

| Alexandru0007 explică (pentru WaterDrop):

Asta cu a o aduce iar in acelasi punct la fiecare revedere mi-a amintit de filmul asta :
http://www.cinemagia.ro/filme/50-first-dates-mereu-la-prima-intalnire-5320/
haha :))

| Alexandru0007 explică (pentru WaterDrop):

Tinere, sunt ok sfaturile si interesanta viziunea ta. usor discutabile, pe alocuri, dar totusi o sa-mi insusesc cate ceva de aici si sa vedem la intalnirea 3 cum merge laughing
apropo, merci de intermezzo, a fost foarte funny.( a simtit si ea ca e placuta si de el haha )

| WaterDrop a răspuns (pentru Alexandru0007):

Nu`s interesante: sunt geniale daca le aplici corect! Dar fie..Astept invitatia la nunta. Spor!

| Alexandru0007 explică (pentru WaterDrop):

Ah da, ai loc la masa prezidiului tu laughing
merci inca o data

| LoveSleep a răspuns (pentru WaterDrop):

Stii bine ce vorbești, ce cauți aici printre virgini?

| WaterDrop a răspuns (pentru LoveSleep):

Heh, doar o scurta pauza prin viata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde doar de tine, sa stii sa scoti tarfa din ea.
Nu exista fete nepregatite pentru sex sau fete cuminti, exista doar barbati inapti sa scoata tarfa din ele.

| Zabbyel a răspuns:

rolling on the floor))) i-a lasa tu "fetele", si du-te si barbiereste-te rolling on the floor))rolling on the floorrolling on the floor))rolling on the floor)

| irrumator30 a răspuns:

In primul rand nu se incepe o fraza cu "deci", fara sa fi spus ceva inainte. Cu deci, tragi o concluzie...
In al doilea rand, tu iesi cu o fata doar pentru a face sex? Exista si alte activitati pe langa sex, ce ati putea sa le faceti impreuna, mult mai romantice: plimbare sub clar deluna, mers la un film, mers la un teatru. Cunoasteti-va mai bine, nu sari imediat pe ea. Las-o pe ea sa decida cand vrea sa ajungeti si la partea intima.

| Alexandru0007 explică (pentru irrumator30):

Nu intelege nimeni nimic din asta? nu ies cu ea doar ca sa fac sex, asa cum am mai spus. daca voiam doar sex, o intrebam din prima, vrei? si gata.
ies cu ea si imi place de ea asa cum este, doar ca sexul e destul de important pentru mine si nu as vrea ca el sa se petreaca dupa 2 luni ori mai mult in conditiile in care pana acum in mai toate relatiile o faceam in max 2 saptamani. mi se pare ceva ciudat la mijloc, asta e tot

| irrumator30 a răspuns (pentru irrumator30):

Daca, intr-adevar iti place de ea si nu iesi cu ea doar pentru sex, desi sustii ca e foarte important pentru tine, a-i astepta si un an, cinci, daca trebuie. Si vrei sa ii areti ca tii la ea.

| Alexandr1457Antonia a răspuns:

Dupa 3 ani de relatie s-a intamplat dar la tine e de putin timp ai răbdare abia o cunosti tu cred ca iti cauti o aventura nu o răni mai bine spun ei in fata, adevarul

| Alexandru0007 explică (pentru Alexandr1457Antonia):

Daca as fi vrut o aventura o intrebam de la inceput ''te *** ''? si gata
zicea da, bine. zicea nu. urmatoarea happy

Răspuns utilizator avertizat
| Criss_Cristina_1998_zazo a răspuns:

De ce să o laşi? De ce vrei doar să o fuți? Dacă nu ai nici un sentiment pentru ea ar fi mai ok sa o lasi. Sa nu o superi sa nu o dezamagesti. Sau poti să ai putină răbdare că tot te va lasa. Ai grija de ea si arata-i ca o iubesti că o să te lase si mai repede. Ai grijă de ea.

| Alexandru0007 explică (pentru Criss_Cristina_1998_zazo):

Abia suntem la primele intalniri, mai exact 2. nu se pune problema de sentimente. nu stiu nici daca sa dau inainte, nici inapoi...