| AlexDorinel a întrebat:

Iar cearta, am stat 2 zile linistit cu parintii si acum 5 min vine si imi spune ca mi-a luat bluza de trening, ca a dat 140 lei, ca cica sa fiu atent (toate astea mi le-a zis țipând).Ce părere aveti?

O sa ziceti ca nu suport să se tipe la mine, dar nu e prima oara...cei care mi atii mai raspuns la intrebari

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci te-a supărat că ți-au cumpărat?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa-ti fac, cum ii cresti asa-i ai, la tine se vede ca sunt scapati din mana

| GabiDumitrescu a răspuns:

140 RON o bluza de trening? Ce parere as putea sa am decat ca ai niste parinti cam inceti la minte si totusi iuti la minie. Nu de alta, dar de la Decathlon iti luai tricou, sosete, si un trening foarte decent in banii astia.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Oh, la la, ce sensibil ești! Esti furios că ți-au impus să ai grijă de un tricou pe care au cheltuit niște bani (și nu puțini!). De ce atâta supărare? Să ai grijă de el!
Cunosc copii care vin la școala cu tricouri de 2-3 lei, cumpărate de la second-hand. Așa că, ai face bine să fii recunoscător părinților!winking
Au folosit un ton dur, ca să iei aminte la vorbele lor. Poate au observat ca daca iti vorbesc blând, obișnuiești să le ignori sfaturile.

Bula
| Bula a răspuns:

Pana ce nu vei munci pentru acei bani, nu vei intelege, de ce tipa la tine, cand n-ai grija de lucrurile cumparate de ei.
Multi oameni muncesc din greu pentru atatia bani, timp de cateva zile!

| esanatos a răspuns:

E posibil sa ai parinti suraprotectori?
http://www.qdidactic.com/......ori115.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

140 pentru o bluză? Unii se bucură când primesc o bluză cumpărată cu 15 lei. Poate banii ăia trebuia să-i dea pe medicamente și nu a știut să îți explice asta.

| Lioana a răspuns:

Poate ca tipatul lor ascunde o suparare mai veche cu privire la hainele tale sau chiar cu privire la altceva. Intr-adevar tipatul nu e o metoda buna de comunicare dar pentru ca asta nu tine de tine nu prea ai ce face decat sa le raspunzi frumos si cu calm ca sa-si dea seama si ei ca ar fi bine sa lase tonul mai jos.

| sunmetal11 a răspuns:

Sfatul meu pentru toti adolescentii-nu mai fiti fratilor asa sensibili!
asta e rezultatul faptului ca baietii nu mai fac armata! in schimb se duc la pensat si epilat! fiti barbati, ce naiba!