| Mentalist09 a întrebat:

Îi fac rău fratelui meu mai mic dacă îl las pe youtube pe cântece de copii? Devine cam dependent...adica exagerat..are 1an si 7 luni si stie sa intre singur pe youtube si sa intre sa se joace unele jocuri singur(talking tom) de exemplu ..adica pt varsta lui mă inteleg bine cu el, vorbeste mult si e inteligent... oare e bine sa l las sa se uite sau sa i restricționez asta?
Părere
Funda

10 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Parerea mea e sa il lasi in continuare ia exemplul meu eu in scoala nu am facut engleza cum trebuie era doar limba optionala si datorita you tubu-lui stiu engleza acum mai bine ca franceza si germana care erau limbile principale in scoala mea si acum traim in era calculatoarelor daca inveti de mic sa umbli pe el va avea timp sa invete si altele mai tarziu. Asa vad eu situatia oricum acum sa fim seriosi e mai bine decat sa se uite la desenele alea infecte de la televizor.

| SkyPilot a răspuns:

Eu as zice sa il tii departe. In primul rand ca nu ii face bine la ochi. Am vazut o fetita de 4 ani care a fost lasata sa vada pe youtube jocuri jucate de altii. Ea si-a gasit singura alte filmulete de acest gen si incepuse sa injure in engleza de cate ori o supara ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...este bine si nu este. Pentru ca. Daca sta prea mult pe calculator, o sa-si strice vederea. Si este bine, pentru ca programele pentru copii sunt educative, dar lasa-l doar vreo doua trei cântece pe zi.

| Ally563 a răspuns:

Pai ar fi ok. dar nu mai mult de 40 de minute. hai o ora MAXIM (va avea probleme cu vederea daca se va uita mult) Dar eu as spune sa il supraveghezi in timp ce face asta. pentru ca pe youtube sunt tot felul de clipuri... poate si ceva cu chestii urate, injuraturi, etc. Stiu ca ai zis ca se uita la desene, dar cine stie ce mai apare pe acolo. Si, ca sa il distragi de la asta, poti gasi alte activitati pe care sa le faceti impreuna (colorat, desenat, sa va jucati cu masinute. laughing, chestii de genul. Incearca sa nu il lasi sa caute singur clipuri (evident, cand mai creste pe la 3-4 ani) pentru ca, in felul asta, categoria nepotrivita varstei lui il influenteaza negativ.

Sper ca te-am ajutat :* happy

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Eu zic ca ar trebui să-l lași. Dar nu prea mult timp ca o sa aibă probleme cu ochii. Si as zice
sa nu-l lași nesupravegheat pentru ca el chiar daca umbla pe cântece de copii nu se știe pe ce poate da click chiar si din greșeală.

| Anonim1989077656477 a răspuns:

Lasa-l cam o jumatate de ora-o ora.Si mai ales supravegheaza-l.Si invata-l si alte lucruri noi.Din cate am inteles invata repede. Poate il inveti o limba noua sau mai stiu eu ce... ceva ce o sa-l ajute cand va fi mare.Succes!

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Totul cu masura. ii da dependenta psihica. nu e bine.

Răspuns utilizator avertizat
| PedoBarbie a răspuns:

E prea mic. Nu il lasa de la varsta asta. PS:Imi place numele tau de utilizator si poza ta de profil.

| Mayar a răspuns:

Ar trebui sa ii citesti, sa il inveti lucruri care ii dezvolta memoria, nu porcarii din astea, dar nah, daca vrei sa distrugi viata unui copil si parintii lui sunt chiar nepasatori cu privire la educatia lui...asta e, oameni inconstienti!