| moonchild9 a întrebat:

Buna TPU.
Prietenul meu e dependent de poker din toamna anului trecut, joaca foarte des online si pe bani, banii luandu-i de pe cardul mamei lui, el fiind minor. Ea nu stie asta deoarece l-adus la psiholog in primavara si a incetat sa mai joace timp de 2 luni (timp in care a jucat la ruleta sau alte jocuri de noroc) si acum s-a reapucat din nou. Eu ma gandesc serios sa-i spun deoarece am incercat sa discut cu el pe aceasta tema si sa-i amintesc cat de periculos si nociv e si nu vrea sa ma asculte. Nu imi place deloc aceasta situatie, are doar saisprezece ani si a pierdut mai mult de 30 de milioane din banii parintilor sai la poker, plus ca aproape a ramas repetent acest an scolar pentru ca a lipsit prea mult de la scoala din cauza ca statea toata ziua in casa si se juca. Ce parere aveti, ce ar trebui sa fac ca sa-l ajut?

2 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Spune-le parintilor pana nu le goleste cardurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă chiar vrei să-l ajuți spune-le părintilor săi cât mai repede.