| anonim_4396 a întrebat:

La ce vârstă ar trebui sa aibă un copil un smartphone?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe la 16.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De pe la 15-16 ani.

| MistarGoGu a răspuns:

Poate avea si de la 10 Daca parintii sunt RESPONSABILI si nu il lasa 23 de ore din 24 cu el in mana! Daca il foloseste in scop didactic si la teme ( pentru documentare ) atunci e o.k
Daca părinții bolcheaza din setari accesul la site-uri XXX sau retele sociale.
Trebuie gasit echilibru între control excesiv si libertate fara limite. Daca se simte constrans de parinti va apela la alte " mijloace " sa aiba acces la un smartphone *( colegi, rude, prieteni )

| Ioan3005 a răspuns:

Tu ești acel copil, despre care vorbești?
Depinde de părerea părinților
Și de starea lor financiară
Eu, de exemplu i-am dat la fetița mea un telefon de la 7 ani.