| ParvuMaria a întrebat:

Nu stiu sa interacționeze cu copii mici. Am multe prietene care au copii de 2 -3 ani si este destul de ciudat ca eu sa nu stiu sa ma joc cu ei sau sa ii bag in seama. Nu am avut copii in preajma mea de aceea nu stiu sa ma port cu ei si nu pot sa zic nici ca sunt topită dupa ei.
Cum faceti sa le captati atenția, sa interactionati cu ei?

5 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

You`re not alone happy

| Sonia822 a răspuns:

Trebuie sa citesti carti de autoeducatie, aveam eu una buna, daca imi amintesc titlul, iti scriu. De ex: un copil obraznic, agitat. Te duci la fereastra, te intorci spre ea, ii spui ca ai auzit o pasare spunand numele ei. Ea inceteaza, se apropie de fereastra, uimita, si intreaba unde, nde? Si sta si se uita pe ceeeeer...chestii d-astea. Din experienta iti spun. Gasesti pe la diverta. Sunt pe varste. Rasfoieste-le inainte sa le cumperi. Nu sunt toate grozave

| alebarim89 a răspuns:

Copiii adora sa se joace, incerca intri in jocul lor, de ex daca ai jucarii sa incepi sa te joci cu ei cu masini, cu papusi, poti sa te joci ascunsa, inventezi tot felul de jocuri, ei intra imediat in joc, ii mai poti indulcii cu o ciocolatica, la varsta de 2-3 ani sunt inca micuti si unii foarte atasati de parinti, iti trebuie mai mult timp si mai multe incercari sa devii,, prietenul lui/ei,, petrecand timp cu ei inveti cel mai bine cum sa te porti happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mă așez pe jos pe covor și mă joc cu ei. Nu trebuie să fii topită, merge și starea mai înghețată.

| Donsavas a răspuns:

Nu esti nevoită să te joci cu ei dacă nu simti nevoia.
Nu e ok sa te prefaci.
Mamicile vor intelege.
Tu nu esti mama, au avut si ele un timp în care nu au fost.