| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce faceti pentru a nu va enerva mai tare cand sunteti iritati si trebuie totusi sa interactionati cu alte persoane?
Am o stare destul de aiurea de cateva zile si nu stiu cum sa scap de ea (pe termen lung, ma refer).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Iau un xanax

| blueheart a răspuns:

De obicei ascult muzica. Am incercat sa numar pana la 10 dar nu functioneaza laughing. Sau ma gandesc la altceva si raspund cu da sau nu laughing. Incearca sa te calmezi singura si intra in contact cu persoanele care te fac sa te simti bine. happy

| xBya a răspuns:

Uita`te la un film sau fa ceva ce`ti face placere in clipa cand simti ca explodezi, iar atunci cand te vei enerva din nou iti vei aduce aminte de lucrul placut pe care l`ai facut ultima data cand erai nervos/oasa.

| annaangel17 a răspuns:

Ascult muzica...Si incerc sa ma controlez cand cineva ma enerveaza (imi vine sa ii omor cateodata).But this is the life..Nu ai ce'i face :3 Trebuie sa zambesti si sa mergi mai departe, ca si cum nimic nu s-a intamplat

| Alishia a răspuns:

Ma duc la Bianca(prietena mea) si ii spun sa se azese si incep sa povestesc, ca X a facut nu stiu ce si Z altceva. Dupa ce termin sa o capiez de cap mergem pe afara si imi trece. Putina muzica inainte de culcare si sa desenez e remediul perfect.happy