| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna credincios? Luindu-ne dupa scripturi si spusele popilor, credinciosul este tolerant, iubitor, impaciuitor, preocupat mai mult de binele aproapelui decit de al lui etc.
Credinciosii sint credinciosi pina la proba contrarie cind isi dau arama pe fata pentru te miri ce, pentru cel mai neinsemnat lucru. Atunci sa vezi cum se calca in picioare, sa vezi urlete, coate in ficatzi, blesteme, ochi injectati de ura, furie dezlantuita, toate de la bunii credinciosi. S-ar omori intre ei, dar se considera totusi credinciosi.

10 răspunsuri:
| chelstone a răspuns:

Trebuie sa recunoastem ca imaginile sunt pline de har, staulul cu oi (la propriu) isi urmeaza ciobanul. Crede-ma ca acesti oameni au nevoie de o interventie chirurgicala pe creier.

Mircea Badea is the best.

Apache
| Apache a răspuns:

Nu din credinta...din prostie si spiritul de turma!
. poate aveau intentii bune, dar la final spiritul adevarat al omului isi spune cuvantul

Răspuns utilizator avertizat
| Necrophagist a răspuns:

Unii oameni nu ar trebui sa se numeasca atat de sigur crestini, crestinismul se masoara prin iubire iar iubirea autentica nu implica tocmai asta.
off topic: Pe mine unul Badea ma scarbeste

Răspuns utilizator avertizat
| sL0boz a răspuns:

Cand esti prost esti prost, credinciosi astia s-ar inchina si la capacul de veceu.
imipuncagulasitebat daca jumate din cretinii din Romania ar fi ca mircea badea am fi o tara de nebuniwinkingdar cu un gram de cultura si de inteligenta.
Si daca e mason ce?

| sL0boz a răspuns:

Mircea Badea zice mai mereu un adevar in felul lui, oricumwinking aia din video se roaga la Dumnezeu ca o turma de oi, uitate la ei babe de 80 de ani se duc acolo parca la razboi. Astia il voteaza pe Base, ar fi tare sa poata sa candideze din nou, sa iasa, iar presedintewinking orice e posibil in tara asta.

| Marinush123456789 a răspuns:

Ce ai vrut sa faci prin acest post? sa demonstrezi lumii cat de fara bun simt sunt cei care cred in Dumnezeu? Bravo! ai reusit...asa sunt unii oameni, cum deasemeni sunt atei care omoara sau atei care isi vad de treaba lor.Cat despre Mircea Badea e un papagal care da din cioc sa se afle in treaba dar nu face nimic, se plange ca un bebelus, plus ca el e mason, alaturi de tovarasului lui Oreste.

| Marinush123456789 a răspuns:

Si daca e mason ce? pai e indemnat sa bage strambe cum se spune... zice de Crestini ca suni ca niste oi cand masonii sunt niste papusi pe sfoara...

| justde3a a răspuns:

Da are foarte mare dreptate.