| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

1. Eu sunt Alfa si Omega, inceput si sfarsit, creatorul la tot ce este si la tot ce va fi in viitor. Cum explicati asta?
2. Se spune ca exista un Dumnezeu in fiecare din noi trebuie doar sa il gasesti. Din nou cum explicati asta?
3. Apocalipsa e 100% adevarata? Atunci in vremurile de final cand nelegiuirea va ajunge la culme Iisus va veni din nou pe pamant, asta se stie sigur.

Specia umana e sortita pierzaniei ca na, e in firea noastra pana la urma sa ne distrugem intre noi.

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

1) Acest lucru a fost spus de Dumnezeu si trebuie luat ca atare, NU TREBUIE EXPLICAT si nici nu o putem face caci daca am putea am fi in stare sa facem si un univers. In speta arata ca Dumnezeu este in ceputul si sfarsitul A TOATE si TOT in univers.
2)La fel se SPUNE ca in fiecare din noi exista si un DEMON pe care sigur il poti gasi. Sunt doar vorbe populare aratand CARACTERUL omului.
3) Apocalipsa este 100% adevarata si ESTE la SFARSITUL perrioadei descrise in ea. Nelegiuirea a ajuns la culme DEPASIND ENORM de mult pe cele ale SODOMEI si GOMOREI care au fost luate ca termen de comparatie. Ce au inteles multe religii dar au uitat datorita treceri timpului este ca TIMPUL Sfarsitului NU ESTE un moment ci o PERIOADA. Perioada aceia conform CRONOLOGIEI din Apocalipsa (pe care trebuiau sa o stie TOATE religile protestante si neoprotestante) a inceput in anul 1844 si continua pana in vremurile noastre care conform celor SCRISE in Biblie se afla LA SFASIT (evenimente naturale, evnimente religioase si evenimente politice). Cine a fost inzestrat de Dumnezeu, cunoaste vremurile si timpurile asa cum in Vechiul Israel existau oameni care aveau aceste capacitati lasate de Creator.
1Cronici 12, 32. Din fiii lui Isahar, care se pricepeau în întelegerea vremurilor si stiau ce trebuia sã facã Israel, douã sute de cãpetenii, si toti fratii lor erau pusi sub porunca lor.

| RAY a răspuns:

De 2000 de ani tot vine apocalipsa si nimic, dar crestini tot asteapta, mulsulmani il asteapta ca profet, evrei ca mesia, crestini il aseapta pentru a doua oara, de ce nu a terminat ce era de facut de prima oara? a uitat probabil, avea amnezie

| Celcestietot a răspuns:

1. Începutul și sfârșitul a tot, inclusiv al rasei umane. Eu așa cred.

2. Dumnezeu există în afara noastră, nu în noi. În noi poate trăi doar Duhul Sfânt din cate știu eu.

3. Din cate știu eu, Iisus va veni pe pământ după necazul cel mare.

Este totuși adevărat ultimul fragment scris de tine.

| Irinel15123532 a răspuns:

Citeste noul testament. Aprofundeaza noul testament, recomand o carte de studiu biblic inductiv, este scrisa de Kay Arthur, se numeste ''Doamne vreau sa te cunosc''