| Răzvănykă a întrebat:

Daca se spune ca isus/iahve a facut "minuni", de ce nu exista nicio alta mentiune contemporana care sa le mentioneze?

7 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Scepticismul tau cronic este la fel de daunator ca si credinta oarba a unui indoctrinat religios.
Inteleg ca esti un ateu care are dubii, dovada intrebarile tale, daca ai fi avut totul clar nu mai era nevoie sa intri in polemici cu vreun credincios.

| T0Teu a răspuns:

Nu exista? Am citit eu personal despre sute de minuni contemporane, am si auzit cu urechile mele despre astfel de minuni petrecute fie intre membrii familiei, fie intre cunoscutii mei. Mai informeaza ta

| Răzvănykă explică (pentru T0Teu):

Imi poti da o sursa credibila? sa ma informez si eu

| T0Teu a răspuns (pentru Răzvănykă):

Cartile pe care le am citit eu sunt surse credibile. Doar nu crezi ca atatia oameni care se tem de Dumnezeu ar minți intr o carte întreagă, zic si eu

| Răzvănykă explică (pentru T0Teu):

SPUNE NUMELE CARTII! Sau o sursa credibila... ceva de genu.un link.

| T0Teu a răspuns (pentru Răzvănykă):

Cartile importante cu astfel de minuni pe care le am citit eu sunt:
Apostolii Banatului de Emanuel Fedur
Amintiri din tara vol 1 si vol 2 de Vasile Hozan
Experiențe cu Dumnezeu vol 1 si vol 2 de Elisaveta Haniș
Cetatea cu turnuri înalte de Petru Aaron

| ScottishPrincess a răspuns:

Iisus/Yahweh a promis ca se va intoarce in viata apostolilor si ca nu vor gusta moartea insa nu sa mai intors iar toti apostoli au murit. E o dovada clara ca nu a putut face nimic si ca totul e o manipulare.