| albaKiara a întrebat:

Stephen Hawking avertizează oamenii să evite contactul cu extratereştrii. Celebrul astrofizician Stephen Hawking recomandă omenirii să evite contactul cu extratereştrii pentru că această întâlnire nu va fi una de bun augur pentru planeta noastră.
Daca vreti sa aflati mai multe despre asta:
http://www.indexstiri.ro/......strii.html

Voi ce credeti?

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| albaKiara explică (pentru ßirGagaWelch):

Si intrebarile despre stiinta ce treaba au la aceasta categorie?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Si eu cred la fel, ce spune rau are dreptate

Răspuns utilizator avertizat
| Angel0 a răspuns:

Este cel mai inteligent ateu de pe planeta.
Numai ca parerile ateilor inteligenti nu prea ma intereseaza.
Este dreptul lor sa creada in cai verzi pe pereti.Cai de extrateresti am vrut sa spun.
rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci s-a spus acest lucru deoarece s-ar putea sa existe specii periculoase rasei umane, si totusi si rase prietenoase.

| Inferno a răspuns:

Este o afirmatie preluata de anumiti jurnalisti dobitoci. Emisiunea respectiva pleca de la premisa ca exista extraterestrii, asa ca raspunsul sau a plecat de la premisa emisiunii. Deci replica este scoasa din context si-l scoate pe Hawking un dobitoc cu acte in regula, numai ca el doar a plecat de la premisa respectiva.
"Stephen Hawking avertizează oamenii să evite contactul cu extratereştrii."
Parca-ar descrie replicile unui nebun paranoid de pe Street Avenue. Dar la ce sa ne asteptam de la niste jurnalisti handicapati.
Imagineaza-ti ca mergi la o emisiune, si esti nevoit sa raspunzi la urmatoarea intrebare: "Presupunand prin absurd ca exista zombii mutanti, cum ar trebui sa procedam cand intanim unul?" Iar raspunsul tau este: "Ar trebui sa ne ferim de el."

Jurnalistii: "Xulescu a spus ca trebuie sa ne ferim de zombii mutanti."

| uberzen a răspuns (pentru Dani_Doroga_1984):

Nu e deloc prostie. Pe planeta noastra domina o specie de pradatori - oamenii. In plus, inteligenta e un semn principal al pradatorului. E foarte probabil ca primul contact sa il facem cu o alta specie de pradatori cum a zis si Hawking.

| Mădă0611 a răspuns (pentru albaKiara):

laughing nu te saturi sa te faci de ras?

| CristiB93 a răspuns:

Saracul, viseaza ca exista extraterestri.

| Ben00 a răspuns:

Si din trecut si din prezent se cam poate deduce ca oamenii se vor distruge singuri. Nenorocitii de mongoli au distrus cam tot ce au putut, civilizatia chineza si imperiul persan. Teritoriul nostru a fost maturat cateva sute de ani de hoarde de derbedei din Asia, si apoi secatuit de turcime.Si nici mai recent, Europa nu a fost mai norocoasa, daca ne gandim la cele doua razboaie mondiale.

| Calininio a răspuns:

Cred ca nu-i tocmai categoria potrivita. Intr-un fel ii dau dreptate, pentru ca daca exista o specie extraterestra care sa fie destul de inteligenta cat sa ajunga la noi, e destul de inteligenta cat sa ne distruga intr-o secunda daca ii suparam in vreun fel.