| anonim_4396 a întrebat:

A facut isus vreo religie? scrie in biblie asa ceva?

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Când îl vei întâlnii, să nu uiți să îl întrebi și asta!

| cristi202 a răspuns:

Nu a facut nici o religie, insa influenta lui a fost atit de covirsitoare asupra oamenilor incit a determinat aparitia crestinismului, a religiei crestine

| Outspoken2 a răspuns:

Auzi daca esti ateu, de ce te intereseaza lucrurile aste despre Dumnezeu? Nu mai pune tu intrebari ca sa demonsterzi ca nu exista! Lasa oamenii sa creada in religia lor si tu in a ta.

| anonim_4396 explică (pentru Outspoken2):

Fiecare sa creada in ce vrea, dar sunt botezat si crestin desi sunt curios, daca tot am fost botezat fara sa stiu macar sa stiu ce e religia

| Outspoken2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum te inteleg! Ai tot dreptul sa cunosti.

| anonim_4396 explică (pentru Outspoken2):

Am foat botezat ortodox apoi in Germania catolic sincer nu ma regasesc in vreuna

| Outspoken2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci acesta ar fi motivul de ai ales sa fi ateu?

| anonim_4396 explică (pentru Outspoken2):

Unul dintre motive de fapt sunt multe pur si simplu nu cred in basme