| Steregoi a întrebat:

"A nu fi las" nu inseamna a fi curajos sau a fi musculos si a fi intotdeauna pregatit sa te bati ci a nu te lasa dominat de curentele ideologice majoritare din lume si a deveni o minoritate individuala si personala si rationala si cunoscatoare. Cunoastere prin ratiune adica prin comparare a tot ce exista si poate exista.

Este corect ce am scris?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Eu sunt pro non violenta, pro pace, consider ca ratiunea poate depasi natura umana instinctiva

6 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

"A nu fii las", "sau a fii...", "si a fii..."
"Este corect ce am scris?"

Evident ca nu. In toate trei situatiile se scrie "fi". Cu un singur "i".

| Steregoi explică (pentru Holiday):

Multumesc pentru corectare. Sper ca ai facut-o din dragoste si nu ca sa arati ca esti mai inteligent conform teoriei evolutioniste.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Wow eine grosse wunder

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Acum 2 ore | Steregoi a răspuns:
Evolutionistii o sa zica "pentru ca plantele nu sunt la fel si exista plante ce infloresc in toate anotimpurile chiar si iarna si toamna".

Pai si eu pot sa le spun ca "nu exista adaptare evolutiva ci exista doar diversitate".

diversitatea este egala cu evolutia, evolutia creaza diversitate, daca Dumnezeu a facut omul rational si inteligent de ce sa nu se foloseasca de ratiune si de inteligenta? a spune ca dumnezeu face nu rezolva nimic, de ce ar un creator ar vedea de niste pomi cand totul poate fi fara o dirijare cosmica

| Steregoi explică (pentru RAY):

Nu exista lucruri din natura nedirijate.

| DeyCj a răspuns:

Da.Sunt mulți mușchiuloși care-s lași.Violența e doar rezultatul imposibilității omului de a rezolva problemele pe care normală, și anume rațională. Sunt oameni care chiar dacă nu au mușchi sunt curajoși și fac acte de curaj mult mai multe decât cei mai voinici.