| Inferno a întrebat:

"Abilitatea de a produce magie este dobândită mai degrabă din familie, decât prin a o învăța, totuși cei care au această abilitate trebuie să urmeze o școală, ca și Hogwarts, pentru a învăța să folosească și să stăpânească magia. Cu toate acestea există și părinți-vrăjitori ai căror copii nu au abilitatea de a produce magie, aceștia numindu-se „noni" (ex: doamna Figg, Argus Filch). De asemenea, mai există și vrăjitori a căror părinți nu au abilități magice, despre aceștia spunându-se că au „sânge-mâl" (ex: Hermione Granger). Vrăjitorii a căror părinți au abilități magice, iar ambii lor părinți provin din părinți cu abilități magice au „sânge-pur" (ex: Ronald Weasley), iar cei care au doar un părinte cu abilități magice sau au doar un părinte cu „sânge-pur", iar celălat are „sânge-mâl" au „sânge-semipur""

Accepta Martorii lui Iehova transfuzii de la vrajitorii cu sange pur si ii resping doar pe cei ce au sange mal/sange semipur?
Daca fiul vostru ar fi pe moarte ati accepta o transfuzie de sange de la un non (vrajitor care nu are abilitati magice)?

6 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Ei nu accepta deloc transfuziile, nici de la oameni, nici de la animale, nici de la vrajitori, de la nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Narcis2007 a răspuns:

Nu inteleg ce legatura au martorii cu vrajitorii

| Delmoniko a răspuns (pentru Narcis2007):

Read the *** book rolling on the floor))))))))

| AvalohAlyn a răspuns:

Iti place Harry Potter a?laughing

Răspuns utilizator avertizat