| laurentiu80 a întrebat:

Acum 2 zile eram intr-un parc, si am vazut o inmormantare. Am ridicat putin capul, avand si o curiozitate morbida, si am vazut mortul. Era chel si inverzit- spre vanat. De ce nu se interzice astfel de traditii? as vrea (ca) cosciugul sa fie acoperit! sunt copii, sau chiar adulti care le e frica de morti! In toata europa occidentala mortul este acoperit si nu se tine mai mult de 1 zi, si la noi e altfel. de ce?

7 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ce ai mă cu mortul? Cum s-a zâs mai sus, e bun, făra conservanti, făra coloranti, 100% natural, numa' bun de pus pe masă.

| Kramerwalt a răspuns:

Ca sa ia preotii mai multi bani cu "rugaciunile"lor, unde-n Biblie scrie sa nu-l acoperi? De fapt unde in Biblie spune sa-l pui in cosciug? ma rog multe faze idioate, asta facem noi ortodocsii traim dupa traditii si alte alea numai nu dupa ce a spus Dumnezeu!

| Prunela a răspuns:

Asa si?
Tot om e

| greencity a răspuns:

In viata o sa te lovesti de lucruri mult mai morbide decat un mort chel si putin vanat. stai linistit! de exemplu un accident cu organe imprastiate pe carosabil!

| dragos9234 a răspuns:

Pentru ca nimeni nu a propus in parlament o lege care sa interzica asta.

| DAVID_6313 a răspuns:

Altfel cum iti mai satisfaceai curiozitatea aia morbida?
Lasa mortul in pace.Este natural, bio, fara conservanti sau coloranti.
Altii care au bani mai multi il imbalsameaza ca sa arate bine.

| serandco a răspuns:

Nu de mort sa iti fie frica ci de cel viu de langa tine, ala iti poate face cel mai mult rau