| andrey2012 a întrebat:

Acum am o intrebare pentru asa zisi "atei"! Nu credeti ca Dumnezeu exista, nu credeti nici in Sfinti dar sa imi spuneti si mie cum trupurile tuturor sfintilor nu au putrezit dupa atatia si atatia ani si peste toate emana un parfum frumos mirositor. E de ajuns sa mergi in biserici care au moastele diferitilor Sfinti ca sa vezi cu ochii tai.Asta este una din dovezile pe care voi le cereti, dar sigur, e mai bine sa stati pe net si sa batjocoriti religia si crestinismul prin cuvintele voastre goale si pline de ura.Hai ca sunt curios cati o sa injure(eventual pe mine) si cati o sa dea un raspuns fara sa imprastie iar fum si de fapt sa nu zica nimic!

Răspuns Câştigător
| negru30 a răspuns:

Nu mai te supara - timpul le va rezolva pe toate - vor crede si ei - garantat - buna intrebare ai pus - bravo

49 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

O să mă rog mistrețului agățat de perete la cabană pentru că nu e putrezit, dacă-l dau cu parfum o să fie perfect.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Si mumiile egiptenilor sunt sfinti?

Răspuns utilizator avertizat
| Wehrmacht a răspuns:

Dar imi poti spune acelasi lucru despre mumii? Ele au rezistat fara ajutor de la un zeu.

| PreaSfintitu a răspuns:

Tu ai auzit de mumificare? Unele se mumifica natural altele ajutate

| negru30 a răspuns:

Multumesc

| costis a răspuns:

Andrey, credinta noastra nu tine doar de aceasta dovada. Ai exemplul Sf Ioan Botezatorul. Nu s-au pastrat moastele intacte, insa chiar Iisus Hristos a spus ca este cel mai mare dintre prooroci. Iar proorocii erau cei mai respectati oameni ai vechiului testament. Si iarasi, ce nu inteleg ateii care aduc argumente peste argumente, ortodoxismul nu tine de logica, de rationament, ci tine mai mult de inima. Ei nu pot pricepe cum ne aduc argumente evolutioniste sau neconcordante din Biblie si noi ramanem atasati de credinta noastra, pentru ca nu pot pricepe ca ortodoxismul este legat de jertfa de pe Golgota si de sfintenie, pe care foarte bine faci ca o pomenesti.

| andrey2012 explică (pentru costis):

Da,e adevarat,credinta noastra nu tine numai de aceasta dovada dar e o dovada care e la indemana tuturor,asta daca vor sa o vada! Si nu am zis neaparat ca toate moastele se pastreaza vesnic intacte, ci atat cat vrea Bunul Dumnezeu, sunt cazuri si cazuri.Si bine ai zis ca ortodoxismul tine de inima si poate aceasta este explicatia pentru care unora le lipseste:sunt de piatra si nu au inima...Numai bine!

| GodBlessYou a răspuns:

Nu emana un parfum frumos si nici nu au scapat de putreziciune, crede-ma, e foarte usor de inteles.

| andrey2012 explică (pentru GodBlessYou):

Acum ca mi-ai spus tu o sa te cred 100% si nu o sa bag in seama ceea ce am vazut eu.laughingNa bine, cum zici tu.

| trolololo a răspuns:

Pai asta a spus el, dar nu e neapărat adevarat.winking

Răspuns utilizator avertizat
| allistars a răspuns:

Ateii latra dar nu musca, orice dovezi le-ai aduce ei tot nu vor crede.

| andrey2012 explică (pentru allistars):

Da...M-am convins de mult de lucrul asta! Dar pun pariu ca multi habar nu au ce inseamna cuvantul ateu, li se pare ca e "cool" si atat.In fine, e problema lor!

| PreaSfintitu a răspuns (pentru allistars):

Asta numesti tu dovada? Hahahahha

| andrey2012 explică (pentru PreaSfintitu):

Dar de mirul(daca stii ce inseamna) pe care il emana ce zici? Dupa capusorul vostru e parfum Dolce Gabana, NU? hai ca ma faci sa rad!

| PreaSfintitu a răspuns (pentru andrey2012):

Deci dovada ta ca exista Dumnezeu este mirosul unor mumii? hai ca ma faci sa rad!

| Just4FunIE a răspuns:

In legatura cu "Sfintii" sa stii ca am auzit povesti pro si contra.Nu stau sa le scriu aici ca e cam mult dar ideea e ca 50% spun ca este adevarat si 50% nu. Daca sincer vrei sa-mi sti varianta lasa un mesaj pentru ca nu vreau sa scriu aiurea sau doar asa ca sa fie. Daca e o intrebare serioasa si chiar esti nedumerit astept un semn.Bafta

| andrey2012 explică (pentru Just4FunIE):

Anonim_6216...dar de ce imi spui "ca ai auzit povesti"...Sunt sigur ca si in orasul in care stai tu trebuie sa fie o biserica sau catedrala care sa aiba moastele unui Sfant si e de ajuns sa mergi acolo si sa te convingi cu ochisorii tai.Nu mai sta si mai asculta "povesti".Si da, e o intrebare serioasa si eu nu sunt deloc nedumerit ci mai degraba voi sunteti cei nedumeriti cand vi se pun intrebari care au un singur raspuns, raspuns care nu este pe placul vostru.Numai bine!

| anyia a răspuns:

Pe ce dovezi te bazezi cand spui ca trupurile sfintilor nu au putrezit? Pe faptul ca preotul iti zice asta la biserica, sau Diaconescu iti ofera o asemenea exclusivitate? Ai avut posibilitatea sa vezi tu asta? M-a amuzat partea cu "asa zisi atei".

Uite eu iti recomand o melodie de la Truda, care sigur n-o sa-ti placa, insa sper sa-i lumineze pe unii. Tara pupatorilor de moaste se numestewinking Auditie placuta.

| andrey2012 explică (pentru anyia):

Da,am avut posibilitatea sa vad asta, in tara si nu numai. Puteti si voi la fel de bine sa o faceti dar sunteti prea ocupati cu a va face tatuaje si a batjocori ce a mai ramas bun din tara asta!

| anyia a răspuns (pentru andrey2012):

Inteligent raspuns, n-am ce zice. Ce-ai vazut tu, omule? L-ai vazut pe Sf. Petru mort de 1000 de ani cu trupul sau neputrezit si emanand miresme? Zau acum, iti pierzi vremea. Iar daca nu intelegi ce-i aia un ateu, iti recomand sa nu etichetezi oamenii nepotrivit. Majoritatea ateilor sunt mult mai inteligenti decat majoritatea crestinilor, iar cei care-si bat joc sunteti voiwinking

| andrey2012 explică (pentru anyia):

Daca ziceti voi...asa o fi, numai ca "inteligenta" asta pe care ziceti ca o aveti o tineti bine ascunsa.Si da, am fost in Grecia unde am vazut pe viu trupurile neputrezite si frumos mirositoare ale unor Sfinti.Si daca voi considerati ca ne batem joc punand niste intrebari si primind raspunsuri pline de frustrare si rautate din partea voastra, atunci te inseli.Ok, hai ca nu are rost sa mai continuam ca vad ca nu se merita.Numai bine!

| Rapplex a răspuns (pentru andrey2012):

Sincer cred ca nu ar fi firesc sa urmam exemplul Olandei sau a Norvegiei, unde ateii aia au distrus tot ce e mai bun, iar acum tarile astea se zbat intr-o saracie groaznica, nu? Vad ca faci afirmatii care te depasesc, si ti-ai ales gresit tabara de care sa te legi.Nu stiu daca vezi stirile zilnice, dar te anunt ca acolo sunt prezentate reportaje cu oameni ce nu mai au mult si se omoara pentru a ajunge la niste moaste, pentru un pahar de aghiasma, pentru fasole, pentru sarmale etc.Nu cred ca ateii se inghesuie la ceva ce este impotriva conceptiei lor, cum ar fi sfinti, aghiasma(multi cred ca este o minune ca nu se strica, dar multi "inteligenti" ai crestinismului inca nu au aflat de efectele argintului).Asa ca studiaza putin inainte de a da replici copilaresti. Daca vrei sa vezi raspunsul la intrebarea ta, poti sa stii ca acestia putrezesc, si poti vedea asta in linkurile pe care le-a postat userul @lolosaurus.winking

| diana_9674 a răspuns:

Ateii sunt oamenii inteligenti, deschisi la nou, peste 90 % din oamenii de stiinta sunt atei.voi astia crestinii nu sunteti deschisi la nou, nu vreti sa va documentati cu privire la lume si la inselaciunea bisericii DE FRICA, pentru ca va e frica datorita faptului ca daca Dumnezeu dispare, atunci vi se va taia craca de sub picioare, va simtiti singuri, abandonati pe aceasta lume, fara nimeni sa va protejeze sau sa va asculte.preferati sa credeti in religie, o mare metoda de manipulare in masa, pentru a va simti comod.ateii nu cred neaparat in nimic, cred in ceva acolo, o Divinitate pe care il numim Dumnezeu, deoarece e logic ca ceva ne-a creat si respectam asta, dar nu credem in religie.e o diferenta majora.Acum fiecare cu parerile lui, eu sunt atee, si pot spune ca voi credinciosii, indoctrinatii sunteti atat de penibili cu argumentele voastre de nimic in ochii "asa-zisilor atei".cat despre moaste. exista multe metode de conservare a cadavrelor sute de ani, si e logic ca religia sa aiba si ea nevoie de"dovezi" pentru a tine lumea prostita, in 2011 biserica din Romania a avut castig de 80 mil euro de pe urma credinciosilor... oricum pe zi ce trece dinc e in ce mai multa lume devine atee, adica renunta la biserica si dogmele acesteia si va asigur ca in cateva sute de ani biserica va disparea deoarece omul se desteapta pe zi ce trece.

| andrey2012 explică (pentru diana_9674):

Tocmai de asta lumea e din ce in ce mai rea,datorita faptului ca se inmultesc cei ca voi.Voi chiar daca spuneti ca,credeti intr-o divinitate(nici voi nu stiti in ce) va mintiti singuri,singurul vostru zeu fiind banul.Voi va mandriti cu inteligenta voastra dar hai sa iti spun o noutate draga Diana,aceasta inteligenta a adus planeta in starea in care e:ghetarii planetei s-au topit, temperatura este in continua crestere, plante si animale dispar cu milioanele in fiecare zi etc.Deci,unde duce inteligenta asta cu care va laudati? In mare parte spre DISTRUGERE! Nu spun ca nu e bine ca stiinta sa evolueze dar orice are o limita,o limita pe care oamenii au uitat-o,uitand-ul tot odata si pe Dumnezeu. Daca acesti atei,oameni de stiinta cu care te lauzi sunt atat de inteligenti, de ce nu au descoprit si leacul la boli ca leucemia sau cancerul? De ce nu isi explica de unde pornesc aceste boli? Daca ar vrea sa contribuie cu ceva bun la inbunatatirea vietii pe pamant si-ar folosi inteligenta pentru leacuri la astfel de boli nu incercand sa demonstreze ca Dumnezeu nu exista! Cat despre ultima parte eu iti raspund, ca daca Biserica va disparea totul se va termina.Se stie ca traim vremurile din urma,drept dovada faptul ca am ajuns sa distrugem tot in jurul nostru,sa nu ne mai pese de semeni nostri si marea majoritate ar fi in stare sa isi renege parinti pentru bani si bunastare.Dar nu e nimic,"desteptati-va"voi in continuare si lasati pe cei care gandesc mai mult cu inima decat cu creierul in pace, pentru ca orice a-ti face, noi tot vom fi mai bogati sufleteste si spiritual decat voi! Numai bine.

| diana_9674 a răspuns:

Dar voi crestinii stiti in ce credeti? in Dumnezeu, dar definiti-l pe Dumnezeu, si voi va mintiti singuri cu lucruri absurde, biblia se contrazice singura in multe chestii, numai aduc dovezi pentru ca ar lua prea mult poti sa cauti si tu pe google.De unde stii tu ca singurul nostru zeu e banul,banul nu are nici cea mai mica legatura cu ateii, ce crestinii nu sunt disperati dupa bani, indiferent de religie azi toata lumea vrea bani.Cat despre incalzirea globala mai informeaza-te exista si un documentar. aceasta incalzire e o mare abureala, pamantul mereu si-a modificat clima, cat despre ghetari se topesc cu 1-2 cm pe an si eu au sute de metrii, deci slabe sanse sa se topeasca prea curand de tot.cat despre specii intotdeauna au disparut specii pe pamant si raman de regula cele mai puternice.este mult de spus aici, dar faptul ca"inteligenta noastra" ne-a adus pamantul in starea actuala, adica numai ateii ar fi de vina, crestinii nu au participat sau cum?! oamenii de stiinta fac cercettari zilnic si lucreaza nu stau degeaba, dar asta nu inseamna ca sunt zei sa stie absolut leacul la toate,, aceste lucruri necesita timp.si nu gasesc legatura cu subiectul.Cand au incercat sa dovedeasca oamenii de stiinta ca nu exista Dumnezeu?! niciodata, ei spun doar ce descopera si de aici fiecare trage concluzii, ai spus o mare prostie/dupa raspunsul tau clar nu ai mai mult de 16 ani.Bravo voua ca sunteti mai bogati sufleteste, mai degraba sunteti mai infricosati de viata de apoi si faceti toate lucrurile crestinesti din frica de Dumnezeu, pentru ca vreti sa ajungeti in"rai", faceti asta din interes propriu fiindca va e frica de "iad", nu ca aveti voi neaparat inima si sufletul curat.Si inteleg acest lucru, e omenesc, sa faci lucruri sub influenta fricii, o frica inconstienta apropo.Noi ateii suntem mai liberi sa ne exprimam, sa traim viata fara bariere religioase, asta nu inseamna ca nu avem discernamant sau ca nu stim unde sa ne oprim.Nu am nimic ca voi astia religiosi, doar ca sunteti ipocriti, sustineti niste lucruripe care in mare parte nici voi nu le credeti, desi nu vreti sa recunoasteti.

| andrey2012 explică (pentru diana_9674):

Voi sunteti cei care puneti bunastarea si confortul pe primul loc si a-ti face orice sa o obtineti.Pentru noi sunt alte lucruri mai importante decat banii si lucrurile materiale.Nu spun ca nu au rolul lor in viata asta, dar ne multumim si cu mai putin spre deosebire de voi care sunteti "hapsani" si calcati si pe cadavre pentru bani(poti sa te uiti la ce raspunsuri dau dragi tai atei, cand e vorba de bani)! Daca ai ajuns sa spui ca incalzirea globala "e o mare abureala" inseamna ca tu esti aia de 14 ani si iar negi ceea ce majoritatea oamenilor o stiu si o simt pe pielea lor. http://www.descopera.ro/dnews/9029173-se-topesc-ghetarii-din-himalaya-ia si citeste aici inainte de a mai da raspunsuri tampite si de a mai contrazice aiurea lucruri care se intampla cu adevarat! Tu esti una de aia care nu iesa vara de sub aerul coditionat si sta pe net spunand faptul ca incalzirea globala "e o mare abureala". Scuza-ma ca iti spun dar tu esti aia ipocrita si nu ai idee cat.Vad ca raspunsurile mele sunt clasificate "stupide si nefolositoare",dar chiar nu ma deranjeaza deoarece tot cativa "isteti" de atei stau la panda,si la orice raspuns pe care il dau fac lucrul asta nestiind ca demonstreaza prostia si lasitatea,care cresc pe zi ce trece in capusorul lor.Dar sa ramana cum spui tu Diana, nu are rost sa te mai contrazic, ca poate incepi si tu ca restul ateilor cu injuraturile(nu pari genul dar nu se stie niciodata)Numai bine!

| diana_9674 a răspuns (pentru andrey2012):

Dar pentru atei ce nu exista lucruri mai importante decat banii si lucrurile materiale? logic ca exista,familia, sanatatea, etc.aceste lucruri nu fac deosebirea intre atei si crestini.e aberatie de ce te legi tu.vad ca faci orice sa deviezi de la subiect.asta nu are nici o treaba, in fine.Incalzirea globala este o abureala : http://video.google.com/videoplay?docid=4282841098761265190# e o metoda de scos bani si cu topitul ghetarilor e fals [m-am documentat destul crede-ma].si pana la urma nu inteleg de ce atatea certuri intre atei si crestini.fiecare crede in ce vrea pana la urma si nimeni nu e obligat sa creada in ideologia celuilalt.dar sincer certurile apar de la unii ca tine care incearca totusi sa dovedeasca ca e asa cum crezi tu.

| andrey2012 explică (pentru diana_9674):

Nu am deviat draga mea de la subiect.M-ai intrebat de unde stiu eu ca zeul ateilor este banul si ti-am raspuns cu toate ca e de ajuns sa urmaresti raspunsurile celor din "fratia"ta ca sa te convingi.Stai linistita,nu datorita mie se cearta crestini cu ateii,eu am pus o simpla intrebare in care am specificat ca cei care nu au nimic de spus sa se abtina(tocmai pentru a evita scandalul) si nu ma mai luati cu abureli de genu :"nu incercati sa ma faceti sa cred in ceva ce nu vreau". Cand o sa vedeti ca va bag mana in gat si va amenint atunci sa spuneti ca va oblig,dar pana atunci,daca nu va convine ceea ce postez,nu cititi si viata merge inainte! Cat despre religia si credinta noastra,nu are rost sa mai discut cu voi pentru simplu fapt ca voi, sau ma rog, marea majoritate, nu stiti sa purtati o discutie civilizata.Am un sfat, vrei sa discuti pe intelesul tau, iti sugerez un mare infocat al ateismului:raymusic-el te va ajuta in ce problema vrei.bye!

| diana_9674 a răspuns (pentru andrey2012):

Da lasa-ma ca stiu de raymusic si nu e de discutat nimic in privinta ateilor, ca fiecare stie ce vrea.cat despre bani ai deviat de la subiect pentru ca ai zis ca noi calcam cadavre pentru bani.scuza-ma dar ori esti prost ori te faci? ce treaba are credinta cu dorinta oamenilor pentru bani...am spus si repet,fiecare om indiferent de religie, cultura, etnie vrea bani.asa ca nu are nici o trebuie asta.si voi crestinii sunteti disperati de bani ca oriicne altcineva...dar nu vreti sa recunoasteti.o faceti pe sfintii ca vai sunteti purificati ca nu stiu ce minciuni.nu are nici o treaba ce nu intelegi.ce incerci sa faci tu acumsa dai vina pe atei pentru toate nenorocirile din lume? absurd si chiar stupid ce faci tu.se vede ca tu nu poti dormi noaptea din cauza ateilorlaughing).ce treaba ai tu cu ei. incerci mereu sa vii cu argumente inutile ca oricum niciodata nu raspunzi concret la ce intreb si eu si bagi alte vrajeli.nu obligi pe nimeni sa accepte religia ta dar cand vine cineva cu argumente cam iei foc si se pare ca si tu esti cam necivilizat, si nu sti a purta o discutie cu argumente pro si contra.si intrebarea ta e adresata asa-zisilor atei asa ca trebuie sa raspunda ateii nu? si crestintii pot fi numiti cu adevarat"asa-zisi crestini" deoarece poti fii tu crestin in biserica, dar in afara bisericii faci aceleasi "pacate" ca orice alt om.esti ca orice alt om.nu-mi spune mie ca esti nu stiu ce evlavios si te rogi 20/24.sa fim seriosi, cat despre atei sunt cu adevarati atei nu "asa-zisi", pentru ca noi nu avem urme de indoiala, stim concret pe ce ne bazam si vrem, cat despre voi crestinii ca tine, nu esti sigur de ceea ce sti si de accea cauti mereu argumente solide pentru ca nici tu nu esti sigur de religia ta si se cam clatina. altfel nu vad motivul pentru care te framanta atat ateii.

| andrey2012 explică (pentru diana_9674):

Chiar nu ma framanta "atei" si v-am catalogat, numindu-va "asa zisi atei" deoarece habar nu aveti ce e cu voi.Eu stiam ca ateismul presupune negarea oricarei divinitati la care tu vi si te bati cu pumnul in piept declarandu-te atee si spunand-mi ca voi credeti in Dumnezeu dar negati religia.Deci,lamuriti-ma si pe mine, credeti sau nu ca deja nici voi nu mai stiti.Penibili.Mai cresti putin, mai informeaza-te si dupa aia vi si vorbim.Bye!

| diana_9674 a răspuns (pentru andrey2012):

Tu esti penibil pentru ca nu vrei sa accepti niste adevaruri.ateu nu inseamna neaparat ca nu crezi in nimic :ATÉU, -ÉE, atei, -ee, s. m. și f. Adept al ateismului; persoană care nu are nici o credință religioasă. ...inseamna ca nu suntem adepti ai religiei, si totusi credem in divinitate.mai pe cuvintele tale ca sa intelegi inseamna ca nu credem in Dumnezeul prezentat de religie, ci in Dumnezeul nostru.Dar tu ai mentalitate de ev mediu, esti prea incuiat la minte sa accepti si alte pareri, esti cu conceptiile tale de basm, sa te vad peste vreo 10 ani daca esti la fel de credincios.

| andrey2012 explică (pentru diana_9674):

Http://www.gotquestions.org/Romana/ateism.html
Citeste ce scrie aici, poate iti prinde bine si spune lucrul asta ateilor de aici(ca voi credeti in vreo divinitate)sa vad ce iti raspund.Cred ca ajungeti sa va injurati ca la usa cortului.Bye

| diana_9674 a răspuns (pentru andrey2012):

Of of of degeaba imi bat capu` ca nimic nu rezolv...am citit articolul si e acelasi lucru ce am vazut si pana acum.Eu una personal NU NEG CA DUMNEZEU EXISTA! am zis si repeeeeeet, Dumnezeu exista, dar eu nu cred in Dumnezeul bibliei, nu cred in sfinti si alte chestii legate de biserica, astea sunt facute pentru binele omului pentru sprijinul si comfortul lui spiritual, dar si desigur pentru luare de bani.Asta am auzit-o din gura a foarte multi oameni, oameni despteti de altfel, si din gura profului meu de istorie cat si din gura parintilor mei."Ateii nu pot proba, de exemplu, că Dumnezeu nu trăieşte în centrul soarelui sau sub norii de pe Jupiter sau într-o galaxie îndepărtată".dar voi religiosii puetti proba asta?

| LightingManuel a răspuns:

Fratilor iertati-ma, da cred ca uni sunteti nebuni si oligrofreni! ia auzi aici :pe ce cuvinte te bazezi? Unde ba cuvinte.nu stau doar in racla.si pe ei nu ia mumificat si imbalsamat nimeni.asa au ramas.Mumile dupa ce le scot creieri si i pun in otet si i bagga in pamant doar asa stau, ca asa s-a stricat. sfinti stau in aer liber.si emana mir. uitati-va ca aveti moaste la catedrale,da daca dracu va pune sa dormiti prin santuri morti beti si sa nu mergeti la biserica, sa nu intrasniti aici sa va aratati inteligenta, mai bine cautaio in sunt

| Volapique a răspuns (pentru LightingManuel):

Sunt atee. Nu dorm in santuri beata moarta sau in orice alta stare, nu ma tatuez si am o inteligenta peste medie (test iq facut la psiholog). Nu inteleg de ce etichetati ateii ca fiind prosti, betivi, drogati sau eu mai stiu ce. Daca nu cred asta inseamna ca sunt o depravata? Ca nu am educatie? E treaba noastra in ce credem, daca credem. Intreaba un gropar cate trupuri neputrezite a dezgropat.Conteaza foarte mult in ce tip de sol a fost ingropat (daca e argilos se poate conserva, pentru ca are o permeabilitate foarte scazuta si nu e favorabil formarii larvelor etc). De asemenea, cred cu tarie ca preotii "ajuta" la conservarea "sfintilor" tocmai pentru a intari credinta oamenilor in "divinitate". Nu condamn pe nimeni ca are credinta, ca aspira spre divinitate, rai etc., va respect credinta, nu incerc sa conving pe nimeni sa nu creada, asa cum am pretentia ca parerea mea sa fie respectata. In fond, suntem liberi sa credem ce vrem, iar daca voi aveti dreptate si exista ceva dupa moarte, vom fi aruncati in iad si torturati vesnic. Cine sunteti voi sa ne judecati? Respecta-ma sa te respect. Daca ai pus o intrebare, ramai la subiect, nu jigni aiurea si nu eticheta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce te bagi tu in viata noastra? daca eu nu am chef sa cred in povestile alea cu sfinti gata ma omori? voi inca va credeti in evul mediu daca nu suntem crestini vom vi omorati nu-i asa? e o crima sa fi ateu? dar sa fi corupt, sa lasi oamenii in strada sa omori e ceva crestineste doar de atei va luati, inchei cu asta pentru ca nu vrem ce ne faci ne omori crestine?

| andrey2012 explică (pentru anonim_4396):

1-nu m-am bagat in viata nimanui
2-am pus o intrebare la care asteptam niste raspunsuri cat de cat ok nu tampenii
3-nu te pune nimeni sa crezi in povesti... poti sa vezi si cu ochii tai dar normal ca e mai simplu sa stai in fata calculatorului si sa comentezi lucruri pe care nu le cunosti
4-mai invata sa scrii!

| anonim_4396 a răspuns (pentru andrey2012):

Atunci ce pui intrebari lasane in pace, daca macar ai face ce scrie in biblie da nu faci si dai lecti aici

| andrey2012 explică (pentru anonim_4396):

O simpla intrebare nu e o lectie dar se vede ca va irita foarte tare cand nu stiti ce sa raspundeti...a, si chiar simt nevoia sa te intreb:cum ai trecut clasa la limba romana?

| anonim_4396 a răspuns (pentru andrey2012):

Cum o sa te trec acum in lista ignor

| Allrc24 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai omule esti la categoria religie.ateismul nu e religie.dc intrati la categoria asta.ce va doare.categoria este a crestinilor. punct!

| FucktheSystem a răspuns (pentru Allrc24):

De când creștinismul e singura religie de pe pământ?
Dacă eu cred Flying Spaghetti Monster, Pastafarianismul fiind oficial considerat o religie nu pot să intru să pun întrebări despre FSM?

| sinx a răspuns (pentru Allrc24):

Allerc24 ''ateismul nu e religie.dc intrati la categoria asta.ce va doare.categoria este a crestinilor. punct! ''

Unde te crezi? A trecut de mult vremea inchizitiei stimate domn. Noi, marea majoritate traim in alt mileniu. Daca sunt musulman nu am voie sa intru aici? Aici este de fapt mare greseala a crestinilor. Din punctul lor de vedere religia inseamna crestinism. Cine nu e cu ei e impotriva lor.

Pe principiul asta, daca nu sunt bucatar nu am voie la gastronomie, nu? Sau daca nu sunt cantaret n-am ce cauta la muzica?

Daca pana acum eram total indiferent fara de religia voastra lingatoare de oase putrezite, replica asta mi-a pus capac.

| TheLordofSalem a răspuns:

Suntem o natie de cre(s)tini care nu avem altceva mai bun de facut decat sa ne inghesuim la pupaturi de oase si sa ne dam in cap si sa ne rupem hainele de pe noi ca in vremea lu' Ceausescu pentru un pahar de aghiasma sau alte minuni. Nu vreau sa fac pe teribilul insa cred ca este adevarat si uneori adevarul doare. Uneori imi pare rau ca m-am nascut intr-o asemenea tara, dar asta este.

| JesusIsLoveJesusIsLife a răspuns:

Bine gandit un mesaj pentru ''atei'' dar prima oara te-ai referit la toti ''Acum am o intrebare pentru asa zisi "atei" '' si apoi cu tu ''ca sa vezi cu ochii tai'' dar foarte interesant Andrei.

| andrey2012 explică (pentru JesusIsLoveJesusIsLife):

Nu mai ocoli rapunsul.nu cred ca ti-am cerut sa imi faci analiza gramaticala a intrebarii, am vazut acum greseala si o sa o corectez! Daca ai un raspuns cat de cat inteligent il astept cu mare placere dar daca nu, mai bine abtine-te!