| anonim_4396 a întrebat:

Acum in seara sanzienelor am descoperit dragostea. Este pura magie sau Dumnezeu imi joaca viata printre degete? Ati avut vreo legatura cu fetele domnilor? Din ce am auzit in seara asta spiritele bune ne leaga de domnisoarele cu suflet curat.

5 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Sânzienele ca multe alte sărbători şi tradiţii "creştine" este o sărbătoare păgână.
"Mă bucur" că s-a păstrat şi în ziua de azi, datorită unor crestini neadevăraţi. La celelalte le-au schimbat numele, ca să nu bată la ochi, dar pe asta au lăsat-o intactă :))
http://timp-liber.acasa.ro/......14263.html

| doctorandus a răspuns:

Si daca vei divorta de ea ce vei zice, ca au fost de fapt duhuri necurate?

| werewolfbruno a răspuns:

Ba tu ai si zis ca esti gay gayule si acum ce esti bisexual?

| Powerrrrrr a răspuns:

Nu cred ca cineva de aici stie cu siguranta cine e responsabil. Dar conteaza?

| Powerrrrrr a răspuns:

Am uitat: mersi, acum am aflat sau mi-a fost amintit de sarbatoarea Sanzienelor big grin