| Gsjsnsn a întrebat:

Aghiasma mare trebuie luată 14 zile pe nemancate. Daca intr-o zi am uitat sa iau pot sa mai iau in continuare?

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Da poti lua in continuare.

4 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Apa trebuie sa bei in fiecare zi, nu doar 14. Pana la urma si aghiasma asta nu e decat apa chioara...

| Florin9Florin9 a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| gratargratar a răspuns:

Nu se ia 14 zile, ci 8 zile. De asemenea, se mai ia cand esti bolnav - insa numai cu dezlegarea Duhovnicului (in afara celor 8 zile). In cele 8 zile poti lua in oricare dintre ele aghiasma - pe nemancate.

Cele 8 zile se sfarsesc la Odovania Bobotezei (uita-te pe calendar).