| MeisterSchnitzel a întrebat:

Ce părere aveți de poezia "Cold Iron" de Rudyard Kipling?
Nu vi se pare printre cele mai frumoase, dacă nu cea mai frumoasă, poezie creștină pe care ați citit-o?
https://www.kiplingsociety.co.uk/poem/poems_coldiron.htm

3 răspunsuri:
| T0Teu a răspuns:

Nici nu am citit toata poezia, am citit o printre randuri si m-am oprit atunci cand am vazut scris "in Numele Mariei". Avand in vedere aceste 3 cuvinte, clar, nu e cea mai frumoasa poezie crestina pe care am citit o. Am auzit poezii crestine superbe, care nu implica cultul sfintilor si care m au impresionat chiar pana la lacrimi

| sabin89 a răspuns (pentru T0Teu):

"Ce-i viața ta - e o peniță/ Cu care scrii mereu pe-un drum..."?

| T0Teu a răspuns (pentru sabin89):

E foarte frumoasa poezia, din ce imi aduc aminte a fost recitata chiar de bunicul meu