| miunicitu a întrebat:

Ajutor! Religia!
Am o problema. La noi profu de religie ne-o ascultat si ne-o intrebat: Cine o facut pe om si de ce? Si a ascultat pe primul din catalog si ala o spus: Omul se trage din cimpanzei.
Si profu a zis: So trage din cimpanzei dacine o creat cimpanzei?
Si colegul raspuns: Cimpanzei se trag din alte animale.
Si profu spu: Omul e facut de Dumnezeu netremnicule, cum indraznesti de vi la ora mea cu teori sataniste?
Si eu sunt foarte bun la stinta, sunt un mare geniu in clasa si ridic mana si spun: Nu e teorie satanista e facuta de Darvin, el a spus ca omul e facut dupa maimuta. Si proful mi-o zis: Stai jos prostule ai nota 4. Si mai am un 4 la religie. Ce sa fac si sa dreg ca sa trec la religie? nu e optionala?

45 răspunsuri:
| sunrises a răspuns:

O faci des pe trollu'? Sau, cel puţin, adaugi mai mult de la tine nu?

| CryChristiAN a răspuns:

'' sunt foarte bun la stinta''

Serios?

''Nu e teorie satanista e facuta de Darvin''= oare?

In opinia mea, consider ca daca il respingi pe profesorul tau si invataturile lui, respingi de fapt si invataturile Domnului Dumnezeu Cel Viu.

Apropo ''geniule'' stii macar 2% din adevarata stiinta? nu vreau sa ma laud, dar nu mi se pare ca esti asa ''geniu''. CIteste Sfanta Scriptura si fie ca Dumnezeu sa te lumineze

Eu fiind a 9-a liceul fiind foarte bun de mate-info nu exista niciiun ateu in clasa si tin sa mentionez ca e 1 din cel mai bun din tara., ( nu ai mentionat ce clasa esti), dar te rog sa citesti scripturile. Omul NU sa trage din maimuta.
A si pentru cultura ta generala nu Darvin a formulat aceasta teorie, ci a fost dezvoltata de elhappy.

| Thunderstruck a răspuns (pentru CryChristiAN):

Si daca respinge invataturile zeului tau ce? Toti zeii au tot atatea dovezi in favoarea existentei lor, adica 0, nici unul nu-i mai "smecher".Zi-mi si mie ce e aia adevarata stiinta. Daca te referi la a sti tot ce exista in Univers, cum a aparut etc, cred ca nici toata umanitatea nu stie 2% despre Univers.Si daca vrea sa invete stiinta (cat se stie pana acum), citeste o carte din domeniu, nu o carte scrisa de evrei de acum 2000 de ani care ne spun ca Pamantul are 4 colturi.In sfarsit ai zis un adevar, omul nu se trage din maimuta, are un stramos comun cu cimpanzeii.Bafta!

| GRs a răspuns (pentru CryChristiAN):

Daca Dumnezeu ne-a creat atunci nu trebuia sa ne faca mai diferiti de animale si din punct de vedere anatomic nu doar psihic? Faptul ca suntem asemanatori animalelor din punct de vedere anatomic ne creaza dubii in legatura cu faptul ca El ne-a creat.
Omul este un animal, singura diferenta dintre noi si ele este capacitatea de memorie si gandirea.Si animalele au sentimente, gandesc, sunt curioase si pot memora si invata anumite lucruri, nu la fel de mult ca si omul, dar o fac si asta nu-i da nimanui dreptul sa le numeasca necuvantatoare si sa spuna ele ne-au fost date sa ne folosim de ele.

| CryChristiAN a răspuns (pentru Thunderstruck):

Si stiinta poate sa demonstreze ca Dumnezeu exista.

| Silyca a răspuns (pentru CryChristiAN):

Dumnezeu a fost maimuta?

| CryChristiAN a răspuns (pentru Silyca):

Sa stii ca fiecare hula impotriva Domnului are 1 pret.

| Dandanache a răspuns (pentru CryChristiAN):

Sunt crestin, dar marturisesc ca sunt curios cum face stiinta asta. happy Poti sa dezvolti?

| CryChristiAN a răspuns (pentru Dandanache):

Ma interesez.

Răspuns utilizator avertizat
| CryChristiAN a răspuns (pentru SexoasaTha):

Mai treci pe la scoala pentru ca in ziua de astazi gramatica a devenit o chestiune care se uita prea repede.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Tu nevoie de abecedar are.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru SexoasaTha):

666 pret. smug

Răspuns utilizator avertizat
| CryChristiAN a răspuns (pentru SexoasaTha):

Esti praflaughing))). Du-te la somn ca e tarziu si maine ai teme.
Grow up!happy

| Thunderstruck a răspuns (pentru CryChristiAN):

Demonstreaza tu cu ajutorul stiintei si te cred.

| CryChristiAN a răspuns (pentru Thunderstruck):

O sa incerc. O sa aduc dovezi mai binehappy

| CryChristiAN a răspuns (pentru Thunderstruck):

Dar totusi nu ti-ai pus niciodata intrebarea de ce stiinta demonstreaza inexistenta lui Dumnezeu? Dar daca ar demonstra contrariul?

Răspuns utilizator avertizat
| CryChristiAN a răspuns (pentru SexoasaTha):

laughing Dai dovada de si mai multa prostie. Mai bine sterge data nasterii 1990 ca esti cam prost pentru varsta ta. SIncer :*

| CryChristiAN a răspuns (pentru SexoasaTha):

De fapt nu ma mai pun la mintea ta. Crezi doar ce vrei. Scuze de, ''deranj''. O seara buna.

| Thunderstruck a răspuns (pentru CryChristiAN):

Ba da, mi-am pus intrebarea si am primit raspuns.Nu se poate demonstra existenta lui doamne doamne cu ajutorul stiintei.

| Dariusuu a răspuns:

Cum sa te injure proful de religie?

Acum pe bune.

| milan9 a răspuns (pentru CryChristiAN):

S-au mai spus "astfel de lucruri" dar pe unii tot nu i-a interesat cu adevărat...

Răspuns utilizator avertizat
| CryChristiAN a răspuns (pentru Thunderstruck):

Ba da. Chiar si Big-Bangul o poate demonstra. NU afirm dar sa presupunem ca Universul s-a format in timpul big-bangului, dar stiu ca h2O apare dupa Big-bang. Totusi, in Biblie este scris ca Dumnezeu a creat lumea pe cand ''era intuneric si valurile apelor dominau locurile''. Si totusi, H2O este format din 2 molecule de H si 1 de oxigen. Poate o fi avut loc cine stie, dar parerea mea e ca trebuie sa se fi intamplat ceva. Totusi, sufletul dupa moarte, el intra intr-o dimensiune metafizica, transcendenta. Coincidenta ca inainte de Big-bang exista Univerul metafizic si transcendent.

Dar o sa incerc.

| Thunderstruck a răspuns (pentru CryChristiAN):

Ce zici acolo? Cum adica s-a format Universul in timpul big-bangului? Stii ce-i aia big bang? H si O au aparut ca toate celalalte elemente chimice, dupa big-bang, ca a scris in biblie ca mai intai era apa nu are nici o legatura, si nici vreo dovada.Pamantul la inceput a fost foarte incins, cel putin asta arata descoperirile pana in prezent.

Răspuns utilizator avertizat
| Thunderstruck a răspuns (pentru U2lrish):

Tu nu iti dai seama ce rahat mananc Scrodinger acolo? Nu ma refer la partea cu volumul maxim al unei gene, poate e adevarat, habar n-am, n-am testat, dar asta nu demonstreaza in nici un caz existenta lui doamne doamne. Poate demonstreaza intelligent design, dar designerul ar putea fi oricine sau orice.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Thunderstruck):

Mananca*, Schrodinger*.Ma-sa de tastatura.