| miunicitu a întrebat:

Ajutor! Religia!
Am o problema. La noi profu de religie ne-o ascultat si ne-o intrebat: Cine o facut pe om si de ce? Si a ascultat pe primul din catalog si ala o spus: Omul se trage din cimpanzei.
Si profu a zis: So trage din cimpanzei dacine o creat cimpanzei?
Si colegul raspuns: Cimpanzei se trag din alte animale.
Si profu spu: Omul e facut de Dumnezeu netremnicule, cum indraznesti de vi la ora mea cu teori sataniste?
Si eu sunt foarte bun la stinta, sunt un mare geniu in clasa si ridic mana si spun: Nu e teorie satanista e facuta de Darvin, el a spus ca omul e facut dupa maimuta. Si proful mi-o zis: Stai jos prostule ai nota 4. Si mai am un 4 la religie. Ce sa fac si sa dreg ca sa trec la religie? nu e optionala?

45 răspunsuri:
| martzian a răspuns (pentru Thunderstruck):

"Poate demonstreaza intelligent design, dar designerul ar putea fi oricine sau orice" - Cool. King Kong sau Kutzu Kutzu? laughing

| Thunderstruck a răspuns (pentru martzian):

Pai as paria pe kutzu kutzu astalaughing...No, acum serios, fiecare religie sustine ca zeul ei a creat Universul, deci dovezile pentru intelligent design sunt un plus pentru fiecare religie, nu doar pentru crestinism.

| martzian a răspuns (pentru Thunderstruck):

"dovezile pentru intelligent design sunt un plus pentru fiecare religie, nu doar pentru crestinism." - Corect. La cei ii ajuta aceste dovezi, totusi, pe cei care au gresit personajul? Sau pe cei care realizeaza ca exista intelligent design si nu se sinchisesc sa afle adevarul - desi intelept ar fi sa o faca?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand cineva iti da sa sudezi doua fiare, nu le lipesti cu scuipat, ci cu arcul electric.deci la biologie, omul e nascut de darvin si acesta era urangutan, iar la religie omul e creat de Dumnezeu.ce crezi tu e treaba ta.amandoua spre cunoastere, sant pentru acumulare de cunostinte.clasa nu este un camp de dezbateri.astea le puteti organiza voi impreuna cu profesorii.la obiectele voastre, fiecare profesor vrea sa-si tina ora.voi vreti sa faceti pe desteptii.io zic, SA FITI DESTEPTI.nu doar sa va prefaceti.

| alexandra2859 a răspuns:

Eu la religie nici macar nu audlaughing
ma prefac ca sunt acolo mai raspund la cateva intrebari si asa iau 10.
asta insemna sa fi cat de cat destept si bun la stiinta nu sa incepti sa te certi cu profesorul de religie si sa iti puna 4.asta este prostie.

| DyNo a răspuns:

'' sunt foarte bun la stinta'' - Stii ca lauda de sine nu aduce a bine?
Daca vrei sa stii ca poti oricand sa faci o cerere prin care spui ca numai vrei sa faci ora de religie, deoarece este optionala, si asa nu-ti mai strici media. Multa bafta!

| CryChristiAN a răspuns (pentru SexoasaTha):

Cu cine vorbesti?

| CryChristiAN a răspuns (pentru Thunderstruck):

Nu am zis ca Universul s-a format in timpul Big-bangului. Am spus=o dar prin absurd, sau numai stiu ce am scris in fine, eram obosit.
Am zis ca daca am presupune ca a avut loc Big-Bang-ul prin care s-a format apa, am putea sa tragem o concluzie. De unde stii ca Dumnezeu nu a reprezentat acel ''punct''.Si am zis ca mai inainte de Big bang era format Universul metafizic si transcendent.

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Declarate dracului ateu, budhist, satanist, ceva acolo si scapi de religie.Serios? 4 la religie?

| cooldreams a răspuns:

Auleo! 4 la religie?!?!?! pei ce sa mai zic eu atunci de 8 la muzica? ce mama naiba, corijenta la religie?!

Răspuns utilizator avertizat
| Olivia_Oly_1991 a răspuns:

Incearca sa inveti! Nu numai stiinta, mai vezi de religie sau, daca ai in clasa un coleg care are tatal preot la o biserica, cere-i sa-ti zica unde e acel preot si poate te invata el.

| Bujor_Madalin_1995 a răspuns:

Spun clar ca sunt plecat din tara de ani asa ca nu mai stiu bine gramatica.
Deci profesorul tau tia incalcat tie dreptul de alegere libera si tea jignit in mod direct si pus o nota rea pentru un simplu gand liber, cea ce el a facut este nedrept si ar trebui sa vorbesti cu diriginta sau cu directorul, nu este admisibil asa ceva, eu sunt in strainatate la scoala si va spun ca eu discut des cu profa de religie si ea intelege cea ce zic eu (sunt ateu convins de multi ani) si eu inteleg cea ce zice ea si nu ne injuram ci stam si ascultam teoriile noastre, cu respect! Iar acum zic cea ce gandesc EU (daca voi nu ganditi la fel puteti sa nu cititi ) omul nu este creat de al vostru dumnezeu dupa MINE! eu gandesc ca nici nu exista vreo forma de viata SUPREMA, exista vieti mai evoluate, dar nu o fiinta suprema ce ne controleaza, va spun ceva :daca zeul vostru ce voi chemati dumnezeu exista atunci de ce nu se arata atunci cand multi impreuna o cere? voi o sa raspundeti :" se arata prin moduri misterioase" ok bine sa zicem!, dar totusi lumea cere o forma reala ce sa arate puterile sale, fiind "omniputernic" (asa se zice nu?) el poate sa faca orice! asa-i? inca ceva daca totul este dupa planul zeului vostru, atunci cum de si noi ateii existam? inseamna ca "zeul vostru ne vrea" (lasati tampeniile ca dumnezeu va iubeste, ca nu mai cred nici sa o vad) iar ultimul lucru ce vreau sa va spun si sa stiti ca este 100% real de va ganditi, religia voastra si credinta voastra nu se bazeaza pe alegerile voastre, ci pe invataturile obligate a celor ce va cresc si pe faptul ca v-ati nascut in Romania, de va nasteati in china nu mai credeati asa mult in dumnezeu! sau in india, sau oriunde, practic voi credeti in dumnezeu doar pentru ca v-a fost bagat in tartacuta aia a voastra sa o faceti! cu asta am terminat happy scuzati ca mam lungit big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acum inainte trebuie sa iti tii gura. Religia nu este optionala. happy

| Olivia_Oly_1991 a răspuns (pentru HeiligKreuzAchtAcht):

Eu ce sa mai zic de corigenta la religie. daca trebuie sa iau 10, zic naiba ca Dumnezeu a creat lumea si gata am scapat si am si 10.big grin