| xXStonedAngelXxgirl a întrebat:

Voi ce ziceti primadata au fost Adam si Eva sau oameni maimuta?

P. S:colegi m-au facut satanista cand am intrebat-o pe profa de religie straight face

Răspuns Câştigător
| tocana97 a răspuns:

Dumnezeu exista si va exista vesnic.Nu are cum sa iasa din maimuta om.
Daca da acum de ce nu mai evolueaza maimutele?
Raspunsul la intrebare este ca primii au fost Adam si Eva.
Ar trebuii sa crezi in Dumnezeu ca sa stii.
Daca deja crezi in El este foarte bine

17 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

De ce te sclifoseşti aşa, ţi-ai băgat piercing in rât? Oameni maimuta!?!? HOMINIZI bai maimutelor.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Duamn', ce colegi ai! Cum să-ţi zică că eşti satanistă, când de fapt, tu eşti agramată?!

| Flav a răspuns:

Prima oara a fost Chuck Norris. Dupa.toti l-au copiat pe Chuck Norris.

| Gizăz a răspuns:

Colegii tăi sunt proști de dau în cratere.

| petruclaudiu78 a răspuns:

CristinaCorporatrista, crezi sau nu, ceea ce ai auzit e purul adevar.
O parte din oameni se trag din maimute (si isi asuma obarsiile, ba chiar se irita cand le spui ca nu e adevarat), iar o parte se trag din Adam si Eva (asumand la randul lor acest lucru).
Singura problema e ca oamenii din prima categorie incearca sa ii convinga pe cei din a doua categorie ca se trag si ei din maimute, iar cei din a doua categorie incearca sa-i convinga pe cei din prima categorie ca se trag si ei din Adam si Eva.
De aici un sir lung de discutii inutile si sterile, intre evolutionisti si creationisti.

| Rapplex a răspuns:

Leonis28.acelasi lucru te pot intreba si eu.De ce astazi nu mai desparte nimeni marile in doua cu un toiag. Apropo, astazi ii putem considera pe medici un fel de Iisus pentru ca readuc oameni morti la viata? Specia aceea de maimute a disparut cum dispar si alte specii de animale si in ziua de azi.Inca ceva, planeta noastra a fost creata de D-zeu cica, atunci astazi cand apar noi planete in ziua de azi si toti suntem de acord ca apar prin procese stintifice nu ne contrazicem singuri? vorbesc de cei credinciosi pentru ca eu nu ma aflu printre eiwinking. Daca vreti sa convingeti pe cineva de existenta D-zeului vostru veniti cu dovezi nu cu vorbe sau macar incercati sa raspundeti cu o propozitie rationala nu cu:"Exista Dumnezeu!"winking

| Swifthammer a răspuns:

Eu personal cred ca Dumnezeu a creat absolut totul, inclusiv pe Adam si Eva, inclusiv pe tine si pe mine. Dar hai sa-ti zic ceva interesant, daca esti evolutionista, explica-mi mie de ce omul are 46 de cromozomi si maimuta are 48? Aaa? Nu ma crezi nu? Ia cauta pe net si zi-mi daca am dreptate. Cat cu privire la reactia colegilor. rade ciob de oala sparta, ce, crezi ca ei sunt mai breji? Insa Dumnezeu zice "Cine nu este cu Mine, este impotriva Mea", perfect logic, nu esti cu Dumnezeu, esti cu Satana, insa nu poti zice ca esti "Satanista", deoarece ei il slujesc pe Diavol in mod direct... ritualuri, incantatii, vrajitorie, etc.

Sper ca te-am ajutat macar putin. Dumnezeu sa te lumineze!

| 4b a răspuns:

Adam si Eva, pe urma dupa ce au cazut in pacat au devenit oameni maimutalaughing

| CastronulCuCeapaVerde a răspuns:

Oau fost ambii, si oamenii maimuta si Adam si Eva. Nu ii asculta pe nicicare pentru ca ambele ipoteze sunt adevarate. Dumnezeu a creat Universul si totul si apoi a indrumat totul in a evolua in ceea ce este acum. Am citit mai jos ca cineva zicea ca de ce maimutele nu mai evolueaza. Ele inca evolueaza, si noi la fel, totul inca evolueaza, doar ca aceste schimbari nu sunt observabile, ii nevoie de mii de ani ca sa vezi diferenta.

| tiby_5017 a răspuns:

Nu suntem din maimuta dar ne indreptam cu pasi repezi spre ea.

| Bobo15 a răspuns:

Pai depinde de cum privesti asta.
Daca iei asta din punct de vedere religios au fost Adam si Eva daca stintific atunci au fost oameni maimuta.

| palut a răspuns:

Eu sunt credincios si stiu totusi ca biblia transmite un mesaj, adam si eva sunt un simbol ca si toata creatia prezentata in biblie. a existat o evolutie in creatie dar cu Mana lui Dumnezeu, nimeni nu e asa de incuiat la minte sa creada ca primii au fost Adam si Eva; ei sunt un simbol. Chiar si Biserica, pe care unii o cred inapoiata, a recunoscut ca a existat un proces de evolutie dintr-o anumita specie de animale. Sa stii ca si Biblia are si ea anumite criterii de interpretare si ca vrea sa transmita un mesaj si ca nu tot ceea ce de poveste, a fost in concordanta cu realitate; in mare parte e simbolic.

| motherfuckerstyle a răspuns:

Prefer sa cred ca ne tragem din oameni nu din maimuterolling on the floorbine daca o iei din punct de vedere stiintific inca se mai gasesc specimene neevoluate pe orice strada:d

| BalcuIrina a răspuns:

Sincer, teoria evolutionista este mult mai plauzibila. Dar nu asa cum cei mai multi au preluat-o ( "Omul se trage din maimuta"). Oamenii sunt inruditi cu toate speciile de maimute, fiind foarte apropiati de cele antropoide (cimpanzeul, urangutanul, gorila). Cimpanzeul este chiar mai apropiat de om decat de gorila. Cea mai acceptata teorie este aceea ca dintr-un stramos comun (Australopithecus) au evoluat primatele (oamenii si maimutele). Fiecare s-a dezvoltat individual, pana s-a ajuns la omul modern, respectiv la maimuta moderna. Taxonomic vorbind, singura diferenta intre om si cimpanzeu este genul.
Totusi, nicio teorie nu poate fi scoasa din calcul. Cei care sustin aproape feroce as putea spune creationismul, cat si inversunatii evolutionisti dau dovada de ignoranta. Atat timp cat originile omului raman obscure, nu putem fi categorici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum vezi multe minti luminate ti-au dat raspuns si te-au lamurit.dar profa? ce ti-a spus profa? dar tu ai cautat raspuns in biblie si in stiinta sa ajungi la un rezultat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea,

Charles Darwin, intemeietorul evolutionismului, a dedus, din cercetarile sale, ca oamenii au evoluat din maimute, conform cu principiul selectiei naturale. Asta se intampla acum multa vreme, cand tehnologia nu ii venea in ajutor. In ultimii 60 de ani insa, stiinta a indeplinit visul marelui biolog si a demonstrat clar procesul de filogeneza a speciei umane (vezi celebrele imagini cu evolutia omului si elemente de antropologie biologica). Sper ca ti-am fost de ajutor. Succes!

| Iuzzzzi a răspuns:

Pai depindehee hee
In ziua a 6-a Dumnezeu a creat animalele, iar pe sfarsitul zilei l.a creat pe om.