| Narfundo a întrebat:

Aldous Huxley în utopia lui, Minunata Lumea Nouă, arată cum că copiii de la virste mici, de la 4-8 ani, trebuie ă fie iniţiaţi în tot ce înseamnă sexualitate, prin jocuri sexuale. Ei de atunci trebuie să înceapă, să se obişnuiască, şi chiar să practice într-un fel anume sexualitatea, la măsura lor. Astfel încît familia să dispară, iar copiii să se nască tot mai mult pe cale însămînţării artificiale. Lucru care cel puţin în SUA este dezvoltat mai mult decît ne putem închipui. În privinţa aceasta, acum 30-40 ani, într-adevăr ni s-ar fi părut o utopie cartea lui Huxley. Dar iată că astea se împlinesc.Cat o sa continuati sa credeti ca asa este normal? Ma lupt in fiecare zi cu diverse caractere tot mai umbrite in minte de aceste minciuni si injoseli spirituale si morale.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este normal. Dar normalul depinde de fiecare persoana in parte, cum il percepe. Pentru unii este ceva normal, pentru altii ceva anormal.

| MMihai a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Aldous_Huxley

Aldous Huxley =un cretin

| Narfundo explică:

Hai sictir

| Narfundo explică (pentru MMihai):

Nu numai ca este cretin ci si pedofil.Tocmai asta si zic.Traim vremuri de cretini " pedofili.Ce zice el acolo se implineste

| frzq1 a răspuns:

M-am gandit si eu ca victima a masinilor si asistentelor laconice.ca cate-un grup de salbatici pe judet se va retrage in sosete si se va hrani cu fructe si se vor imbratisa pentru a face fata acestei negativitati.si daca solutia e suferinta poti sa rabzi ca persoana dependenta si neafectata de societate ci mai mult parte de societate.asta e martiriul nostru de oua batute cu branza in formula de south park.sa iesi din mizerie oricat de comic merge jegul si chestiile private cu apa si sarea.de,geniilor si sfintilor li se cuvine ceva mai onorabil dar sunt genii si sfinti.noi cancer, ei anevrisme.

| Narfundo explică:

Gandesti gresit amice.Crezi prea tare in cuvintele bibliei.Eu nici macar nu am citit-owinking hai pa cititorule

| RAY a răspuns:

Ala e pedofil clar si ce vrea?

| Thethinker30 a răspuns:

Nu e normal, desigur. Cartea lui Huxley este de fapt o distopie: Distopia este o lume anormala, este o reducere la absurd a omului.
Sa speram ca lumea nu va deveni anormala asa cum e descrisa in carte mai ales ca si aici dar si in alte carti care trateaza acelasi subiect exista oameni care refuza sa traiasca anormal si prefera o viata simpla, autentica.

| costis a răspuns:

Asta ar mai lipsi. Totusi, daca observi, lumea are destule belele si fara Huxley.

| LegionarulRoman a răspuns:

Http://www.librarie.net/autor/19707/virgiliu-gheorghe

Vezi aceste carti ale lui Virgiliu Gheorghe care arata, ca [virgula] cu cartea lui Huxley poti sa faci focul.