| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt valorile morale, spirituale ale omului in prezent?

7 răspunsuri:
| BlackRainbow a răspuns:

Cinstea, independenta, realizarea de sine si afectiunea happy

| Zodiac a răspuns:

Ce rautaciosi sunteti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru unii cinstea, pentru altii sarlatania. Pentru unii onoarea, pentru altii miselia. Si poti continua lista la nesfirsit. Ghici in ce categorie se situeaza politicienii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NicuNebunu, e timid laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rind cinstea, in al doilea rind comportamentul adecvat, apoi limbajul normal...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ele nu-s, banii fac totu'

| Kathrine23 a răspuns:

Respectul, spiritul civic, spiritul justitiar, integritatea, grija etc.