| croissant a întrebat:

Am auzit de un post care sa nu mananci nimic 40 de zile ceva de genul... Post negru parca se numea. Imi puteti da detalii? Cand se tine?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca te-ai referit la asta: https://cirys.wordpress.com/

De altfel, este cu apa si... probabil mai multe lucruri pe acolo, insa nu le-am citit pe toate.
Sa nu mananci nimic pentru 40 de zile, presupun ca este periculos pentru sanatatea ta.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu exista post negru de 40 de zile. Ci doar post, nu mananci anumite mancaruri. Nimeni nu te opreste sa tii post negru dar sub supraveghere medicala.

| RAY a răspuns:

Low carb, scazi numarul carbo si treci pe high protein si la jumatate grasimi

| sierra1 a răspuns:

"Un post care sa nu mananci nimic 40 de zile"

după prima zecime, ne scrii (dacă mai poți) de la ATI

| VoidEternal a răspuns:

Există post negru dar ce spui tu este varianta extrema. Se face și asta, dar e nevoie de strictă supraveghere medicala și pregătire înainte. De obicei se face la o clinica specializată. Citeam de una care era prin Rusia. Caută pe google extended fasting clinic.